Advert

100.YIL İLKOKULU'NDA SANAT ATÖLYESİ AÇILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Yakakent programı çerçevesinde 100. Yıl İlkokulunda yapımı tamamlanan Sanat Atölyesi ve Kütüphaneye dönüşümün ortaya çıkartılan eserlerin açılışını yaptı.

100.YIL İLKOKULU'NDA SANAT ATÖLYESİ AÇILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, İl ve ilçe protokolünün katılımı ile Yakakent 100. Yıl İlkokulunda Sanat Atölyesi ve Kütüphaneye dönüşümün ortaya çıkartılan eserlerin açılışını yaptılar.

Açılışta yaptığı konuşmada Vali Dağlı, atölyelerin öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacağını ve kendilerini geliştirmeleri için onları cesaretlendirip bilinçlendireceğini vurgulayarak, “Atölyelerde yapılan çalışmalar kültür, sanat, bilim ve hayat becerilerinde çocuklarımıza geniş bir bakış açısı sunmak; onların yeteneklerini keşfetmelerine fırsat vermek açısından önemli. Burada yapılacak beceri temelli çalışmalar bütün derslerle doğrudan doğruya ilgili ve bağlantılı. Tasarım Beceri Atölyeleri, öğrencilerin derslerde öğrendiklerinin hayatla bağlantısını görmesine  fırsat sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sanat Atölyesinde yürütülen çalışmalar hakkında verilen bilgilerin ardından atölye gezildi. Vali Dağlı, Sanat atölyesinde ve üretim beceri atölyesinde öğrencilerle, gerçekleştirdikleri tasarımlar hakkında görüştü, öğrencilerin eserlerini inceledi ve öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

Açılış sonrası Okul Müdürü Kadir Bozkurt yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek şunları söyledi: Okul Bahçemizde atıl durumda bulunan 2 adet konteynırdan 1 tanesini Okul Kütüphanesi ve Zeka Oyunları sınıfı haline getirdik. Toplamda 2200 adet kitap ve 30 zeka oyunu ile donattık. Ayrıca diğer konteynırı da Sanat Atölyesi yaptık. İlçemizde ilk olarak bir müzik sınıfımız okulumuza kazandırılmış olduk. Müzik sınıfımız Profesyonel bir ses sistemi ile donatıldı. Bunun yanı sıra Müzik Sınıfımızı Elektro Bateri, Piyano, Gitar, Bağlama, Tef, Bendir, Keman, Darbuka vb. birçok müzik aleti ile donattık. Bu donatımların sağlanmasında özellikle İlçe Kaymakamlığımızın ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Bozkurt, Açılışımıza kadar kısa sürede yaptığımız çalışmalar ile açılış günü bazı Öğrencilerimiz piyano gitar ve bateri gibi aletlerle mini bir konser verdiler. İlkokul olmamıza rağmen şimdiden 15-20 öğrencimiz temel seviyede enstruman çalmaya başladılar. Amacımız sadece fiziki olarak Müzik sınıfı yada sanat atölyesi kazandırmakla sınırlı değildir. 100 Yıl İlkokulu olarak tüm öğretmen ve velilerimizle birlikte şimdiye dek hep başarılı ve orjinal işlere imza attık. 100. Yıl İLKOKULU BİR OKULDAN FAZLASI Sloganımızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz. Hedefimiz okulumuz 4. Sınıflarında mezun olan her öğrencimizin Temel seviyede de olsa en az bir ensturuman çalmasıdır. İlerleyen 2 üç yıl içinde bu gerçekçi hedefimizin gerçekleşeceğini hep birlikte göreceğiz. Bu çalışmamızın Yakakent’in Sosyolojisine dahi olumlu yönde etki edeceğine eminim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI