Advert

PANSİYONDA KALAN ÖĞRENCİLERE ANNE KEKİ

Alaçam Gençlik Merkezi Kuran Kursu Hanımları, Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi erkek öğrenci pansiyonunda kalan öğrencilere anne keki, böreği, tatlısı ve kurabiyesi yaptılar.

PANSİYONDA KALAN ÖĞRENCİLERE ANNE KEKİ

Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurcan Bolat, Doğal yollarla hazırlanan anne keki, böreği, tatlısı ve kurabiyesi ile beslenme, insanların temel ihtiyaçlarından biri olup sağlığın korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için vücudun gereksinimi olan besin ögelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli olarak yapılması gereken bir davranış olarak tanımlanmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenme ise yaşamın sürdürülmesi, büyüme ve gelişme, üretkenlik, sağlık ve iyi hal için tüm yaşam sürecinde bireyin gereksinimi olan enerji ve besin ögelerinin yeterli miktarlarda alınması durumudur. Yeterli ve dengeli beslenme; sağlıklı beslenme ve optimal beslenme olarak da tanımlanmaktadır. Bu nedenle anne keki, böreği, tatlısı ve kurabiyesi ile beslenen öğrencilerimiz hem verimli hem de dengeli beslenmiş oluyorlar.

Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurcan Bolat, "Alaçamlı hanımlarımıza göstermiş oldukları duyarlılık ve fedakarlık için teşekkür ederim, anne şefkatini öğrencilerimize hissettirdikleri için kendilerine minnettarım." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI