Advert
Advert
Advert

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADILAR

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak geleneksel hale getirdiğimiz Sarıkamış şehitleri anma tırmanışının 5. sini bu yıl Dütmen dağında gerçekleştirdi.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADILAR

107 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen binlerce Mehmetçik anısına, Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" yapıldı.

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Kadir Demir, Tarihi ve kültürel mirasımızı tanıtıcı çalışmalar ile gençlerin bilim, sanat ve kültürel alanlara ilgisini artırmaya yönelik faaliyetler yürütmek ve bu kapsamda yürütülen faaliyetleri desteklemek amacıyla; milli ve manevi değerlerimizi gençlere daha etkin şekilde tanıtmak, vatan sevgisini aşılamak ve tarih bilincini kazandırmak amacıyla Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak, 109. yılında Sarıkamış Harekâtı anısına 15 Ocak 2023 Pazar günü saat 09.00'da Sarıkamış şehitlerini anma tırmanışının 5. sini bu yıl Dütmen dağında gerçekleştirdik.

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Kadir Demir, Manevi anlamda bizler adına önemli olan bir günde bizler ile birlikte olup yalnız bırakmayan Yeşil Gerze dağcılık spor Kulübü, Yakakent kuzey dağcılık ve doğa spor Kulübü ve seyyahlar 1919 dağcılık spor Kulübü ne sonsuz teşekkür ederiz.

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak bu anlamlı etkinlikte bizlere her anlamda katkı sağlayan Alaçam kamu ve kuruluşlarına teşekkür ederiz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU