Advert

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Mantar Yetiştiriciliği Kursumuzda, kütükte ve poşette İstiridye Mantarı ekimi ve teknik uygulamaları yapıldı.

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İleri; Dünyanın birçok yerinde yetiştirilen mantarların beslenmede yeri çok büyüktür. Nemli ortamları seven mantarların yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Halk eğitim merkezimizde ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz.

Mantar vitamin ve mineraller bakımından zengin bir besin kaynağıdır. Beslenmede rolü büyük olan mantara talep de fazla olmaktadır. Dolayısıyla insanlara yeni bir iş kolu olarak önüne gelmektedir. Bu işi öğrenmekse kurumumuz tarafından açılan kurslarla mümkün olmaktadır.

Mantarın geçmişi ülkemizde çok eskilere dayansa da kültür mantarının tarihi 1960’lı yıllarda çalışmalar başlamış ve üretim ise 1970’li yıllardan itibarendir. Kültür mantarı ülkemizde en çok Akdeniz Bölgesinde yetiştirilmekte olup, Marmara Bölgesinde ise tüketimin en çok olduğu yerdir. Kurumumuz bünyesinde açılan kütükte ve poşette İstiridye Mantarı ekimi ve teknik uygulamaları kurs hocalarımız tarafından uygulamalı olarak Alaçam Kadın Mesleki Eğitim Merkezi Anneler parkında bulunan kursumuzda uygulamalı olarak gösterilmiştir. Emeği geçen kurs hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI