Advert

SOĞUKÇAM ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

Soğukçam Ortaokulu proje ekibi, çalışmalarının ilkini 12-18 Ocak 2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik şehrine giderek gerçekleştirdi.

SOĞUKÇAM ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

İlçemizde bir ilki başararak hazırladıkları “ Together We Can Do So Much” adlı proje ile Avrupa Birliği Okul Ortaklıkları Erasmus+ KA229 projeleri alanında hibe alan Soğukçam Ortaokulu proje ekibi, çalışmalarının ilkini 12-18 Ocak 2019 tarihinde Yunanistan’ın Selanik şehrine giderek gerçekleştirdi. Bir hafta süren proje etkinliğine Soğukçam Ortaokulu müdürü Mücahittin ŞEN, Türkçe öğretmeni Fatih BİLGİN, İngilizce öğretmeni Burcu Ceylan ve Fen ve Teknoloji öğretmeni Cemil Hüseyinoğlu katıldı.

Okul Müdürü Mücahittin Şen proje çalışmalarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu; “Okulumuz proje ekibi ile 12 Ocak 2019 tarihinde Yunanistan’ın Selanik şehrine hareket ettik. Oradan da proje ortağı okulumuzun bulunduğu Veria şehrine giderek burada projemizin diğer ortakları olan Polonya, Belçika, Litvanya ekipleriyle buluştuk. Sabah 09.00’da başlayan ve 15.00’a kadar süren günlük çalışmalar sonrasında ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi tanıtma fırsatı bulduk. Geri dönüşüm alanında okullarımızda öğrenci ve velilerimizle yapabileceğimiz çalışmalarlistelenerek görev dağılımları yapıldı. Projemizin planlama ve koordinasyonu için gerekli bütün alanlar gözden geçirilerek koordinatörlerce kayıt altına alındı. Bir sonraki hareketliliğimiz olan ve her ülkeden 6 öğrenci ile 3 öğretmenin katılacağı Belçika’nın Brüksel şehrinde yapılacak toplantımız için detaylı faaliyet planı yapılarak proje ortaklarınca karara bağlandı. Ev sahibi ekibin bizlere olan yakın ilgisi sayesinde çok başarılı ve zevkli bir toplantı oldu. Ayrıca proje ortağı 5 ülkenin birlikte olduğu kültürel geziler düzenlendi. 18 Ocak 2019’da tekrar ülkemize döndük. Küçük bir köy okul olarak bizlerin böyle bir başarıya imza atmasında büyük paya sahip olan okulumuzun proje sorumlusu Fatih BİLGİN’e teşekkür ederiz. Çocuklarımızın Avrupa ve dünyaya bakışını değiştirecek, onların gelecek için hedeflerini yükseltmelerine yardımcı olacak bir proje çalışmasına ilçemizde ilki başararak imza attığımız için gururluyuz. Belçika’ya gitmeye hak kazanan 6 öğrencimizle ülkemizi, ilimizi ve İlçemizi en iyi şekilde temsil etmek içinşimdiden çalışmalara başladık. Soğukçam Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri olarak pek çok alanda örnek projelerle adımızı duyurmaya devam edeceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI