Advert

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem sonu değerlendirme toplantısını okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt başkanlığında ve Şube Müdürlerinin katılımı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Okul Yöneticilerinin katılımı ile yapıldı. Özkurt, Unutulmamalıdır ki her eğitim sistemi, öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve hiçbiri öğretmeninin niteliğini aşamaz.

Toplantıda ilk dönem gerçekleştirilen projeler, eğitimler, iş birlikleri ve akademik gelişim konuları ele alındı. Özkurt, yapılan çalışmaların ikinci dönem için atılacak adımlar hakkında istişarelerde bulundu. Bakanlığımızın projelerinden olan Ücretsiz Yemek, Matematik Seferberliği, Aile Eğitimi, Köy Yaşam Merkezleri, Ortaöğretim projelerinde Şubat 2023 itibariyle hız kesmeden devam edileceğini, yaygınlaştırma çalışmalarının artırılmasının önemini dile getiren Özkurt bu konuda gerekli tedbirlerin azami ölçüde alınması gerektiğini belirtti.

Geçmişte yapılmış olan çalışmalar gözden geçirilmiş, çalıştaylar düzenlenmiş ve çalışma grupları oluşturulmuştur. Okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz özenle dinlenmiş, velilerimizin ve öğrencilerimizin görüşleri titizlikle değerlendirilmiştir. Yapılan bu çalışmalarla eğitim, öğretmen, öğrenci, içerik ve sistem başlıkları altındaki temel sorulara, eğitim ekosistemimizin tümü sürece dâhil edilerek yanıtlar aranmıştır. Vizyon belgemizin hazırlanış aşamasında görev alan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. Her biri, bu çalışmada, memuriyet görevi dışında da bir ideali gerçekleştirmek ve uzun zamandır özlemini duydukları hedefe kavuşmak amacıyla yer aldılar. Toplumun tüm kesimlerinin taşıdığı umuda ve verdiği desteğe teşekkür borçluyuz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI