Advert

OKUL ÖNCESİNDE HAFTADA 5 GÜN "ÜCRETSİZ YEMEK" UYGULAMASI 6 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde okul öncesi eğitim kurumlarında beslenme desteği olarak haftada 5 gün ücretsiz yemek verecek ve 6 Şubat'ta hayata geçecek.

OKUL ÖNCESİNDE HAFTADA 5 GÜN

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt açıklamasında, öğrencileri destekleme çalışmaları kapsamında öğrenciye haftanın beş günü, günde bir öğün ücretsiz yemek hizmeti sağlanacağını aktarıldı.

6 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR

Okul öncesi kurumlarındaki öğrencilere yönelik uygulamanın 6 Şubat Pazartesi başlanacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Öğrencilerin beslenme desteğinden yararlanmaları, velilerinin iznine bağlı olacak. Beslenme desteği uygulamasının öğle yemeği şeklinde olması önerilmiş, gerek görülmesi halinde ailelerin de görüşü alınarak sabah kahvaltısı seçeneğinin de değerlendirilebileceği bakanlığımızca bildirilmiştir. Anaokulları, uygulama sınıfları ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda eğitim gören öğrencilerimize yönelik uygulama nedeniyle oluşan yemek talebi öğretmenevleri, gıda üretimi yapan meslek liseleri ve pansiyonlu okullar tarafından karşılanacak. İlçelerde komisyonlar oluşturulacak, sürecin takibi, rehberlik ve denetim çalışmaları komisyonlar tarafından yerine getirilecektir." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI