Advert

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Kahramanmaraş’ta 7.7 büyüklüğünde yaşanan ve Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’ı da vuran felaketten etkilenen depremzedeler için Alaçam tek yürek oldu.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

İçişleri Bakanlığı, Samsun Valiliği, Afet ve Acil Yardım Samsun İl Müdürlüğü Alaçam Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı. Alaçam Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde depremzede kardeşlerimize yardım kampanyası sonrası toplanan malzemeler Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu sor salonunda Isıtıcı, battaniye ve gıda malzemesi yardımları ayrıştırmaları yapılarak ayrı ayrı kolilere yerleştirildi.

Alaçam Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelinin ve gönüllü vatandaşların özverili çalışmaları neticesinde gün boyu çalışarak gelen yardım malzemeleri her bir malzeme ayrı ayrılarak ayrı ayrı kolilere yerleştirildi. Kolilere yerleştirilen giyim, batteniye, gıda malzemeleri Samsun Valiliği, Afet ve Acil Yardım Samsun İl Müdürlüğü tarafından gönderilen tırlara yüklenerek Kahramanmaraş Elbistan’a gitmek özere yola çıktı.

İkinci tır için yarın yine toplanan malzemeler Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu sor salonunda bir araya getirilip ayrıştırmaları yapılarak ikinci tır ile yine Kahramanmaraş Elbistan’a gitmek özere yola çıkacak. Alaçam halkı olarak depremzedeler için tek yürek olarak birlik ve beraberliğin yaşandığı bu gün elinden gelen bütün gayreti göstererek depremzedelere yardımcı olmaya çalıştı çalışıyor da.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI