Advert

GÖNÜLLÜ KURTARACILAR YOLA ÇIKTI

Alaçam’dan gönüllü olarak 11 kişi çoğunluğu Esnaf ve Sanatkarlardan inşaat ustalarından oluşan gurup 10 Şubat 2023 günü Hatay’a gitmek için yola çıktılar.

GÖNÜLLÜ KURTARACILAR YOLA ÇIKTI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 05 Şubat 2023 Pazar gecesi sabaha karşı saat 04.17’de yapılan açıklamada, "Kahramanmaraş'ta gerçekleşen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından gündüz ise 7.6 büyüklüğünde gerçekleşen depremlerde binlerce kişinin ölümüne ve 10 binlerce kişinin yaralanması ile sonuçlanan deprem bölgesine yardım amaçlı Alaçam’dan gönüllü olarak 11 kişi çoğunluğu Esnaf ve Sanatkarlardan inşaat ustalarından oluşan gurup 10 Şubat 2023 günü Hatay’a gitmek için yola çıktılar.

Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, Alaçam ilçesindeki gönüllülerimiz Barış Kır, İlkay Gümüş, Sedat Akça, Murat Keskin, Tahir Kaplan, Oktay Arslan, Sinan Gökçe, Furkan Sancak, Mimtaz Özkurt, Şahan Aydoğdu ve Suat Polat kardeşlerimizi yolcu ederken yaptığı konuşmada şunları söyledi: Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yaşanan depremlerde göçük altında vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet geriye kalanlarına da sabırlar diliyorum. Göçük altından sağ olarak kurtulan ve tedavi görüp hastaneden ayrılan ve halen tedavi gören vatandaşlarımıza da geçmiş oluşun dileklerimi sunuyorum dedi.

Alaçamın gönüllü evlatlarını Hatay’a göndermek için bugün burada bir araya geldik Allah herkes den razı olsun gençlerimize de sağlıkla gidip gelmeyi nasip etsin dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI