Advert

OKA Teknik Destek Programı Proje Başvurusu Kabul Edildi

2018 yılı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında yapmış olduğumuz “Robotik Kodlama ve Tasarım Mühendisliği” proje başvurusu VI. Dönem Desteklenmesine Karar Verilen Proje Listesinde hibe almaya hak kazandı.

OKA Teknik Destek Programı Proje Başvurusu Kabul Edildi

İlçemiz Soğukçam Ortaokulu Türkçe öğretmeni Fatih Bilgin tarafından yazılan ve ilçemizde robotik kodlama alanında pek çok öğretmenimizin eğitim almasını sağlayacak olan 21 proje başvurusu içerisinde kabul edilen projeler arasında yer almayı başardı.

Proje kapsamında, il dışından gelecek alanında uzman bir ekip tarafından ilçemizde robotik kodlama ve tasarım mühendisliği eğitimi verilecek. Çalışma sonrası eğitim alan öğretmenlerimiz sertifika sahibi olacaklardır. 6 gün 36 saat olarak belirlenen eğitim sonrası, eğitime katılan öğretmenlerimiz okullarında bu alanda yapılacak çalışmalara rehberlik ederek çağımızın önemli bir gereksinimi olan robotik eğitim alanında ilçemizde her okulun ilerlemesini sağlayacaklardır.

Daha önce ilçemizde Soğukçam Ortaokulu Kodlama ve Robotik Eğitimi sınıfı açarak bu alanda ilk çalışmayı başlatmış ve diğer okullarımıza örnek olmuştu.  Bu eğitim sonrası bütün okullarımızda bu tür sınıfların açılması için ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızı ve öğretmenlerimizi yönlendirmeye devam edeceğiz.

 

            Destek talebi hazırlayarak, Teknik Destek Programına başvuruda bulunan öğretmenimiz Fatih Bilgin’e teşekkür eder; sağlanacak desteğin okullarımızın kurumsal kapasitelerini artırmasını ve bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmasını temenni ederiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI