Advert

ALAÇAM’DAN DEPREM BÖLGESİNE ODUN VE ÇITA

Alaçam Gökçeboğaz Mahallesinden deprem bölgesine ısınma amaçlı odun ve çıta desteği yapıldı.

ALAÇAM’DAN DEPREM BÖLGESİNE ODUN VE ÇITA

Kahramanmaraş merkezli "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin ardından bölgeye yardım gönderme çalışmaları devam ediyor. Alaçam Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen kampanya kapsamında Gökçeboğaz İlkokulu bahçesinde odun toplanarak deprem bölgesine gönderildi.

Ülkemizi derinden yaralayan depremden etkilenen vatandaşlarımızın ısınması için soğuk havaya aldırış etmeden odun kestiler ardından çuvallara doldurarak araçlara yükleyip deprem bölgesine gönderdiler. Gökçeboğaz mahallesi muhtarlığı,  Gökçeboğaz İlk/Ortaokulu müdürlüğü ve vatandaşlar tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere bağışlanan odun depremzedelere gönderildi. Alaçam Gökçeboğaz Mahallesinden deprem bölgesine ulaştırılan yardımlar AFAD koordinasyonunda depremden etkilenen vatandaşlara dağıtıldı.

Gökçeboğaz Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Çelebi; Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan odun ve çıtaları mahalle halkımız ve vatandaşlar ile birlikte bir araya gelerek yardım için karar aldık. “Ülkemizi derinden yaralayan depremden etkilenen vatandaşlarımız için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Mahallemizden sevk ettiğimiz odun ve çıtaları deprem bölgesine yollayarak orda ki vatandaşların ısınmalarına destek olabiliyorsan ne mutlu bizlere dedi. Yardım seferberliğimize destek veren vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği yardımları koordineli bir şekilde depremzedelere ulaştırıyoruz. Özellikle deprem bölgesinde kış şartları olması ihtiyaç duyulan odun ve çıta sevkiyatlarımızı sürdürüyoruz. Allah’ın izniyle birlik ve dayanışma ile bu zorlu günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI