Advert

KIRCALI, YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Kırcalı, Milletçe bu zor günlerde ortak amacımız yüreklerdeki umutları yeniden yeşertmektir dedi.

KIRCALI, YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, deprem bölgesinde çadırları gezerek geçmiş olsun dileklerini sundu, çocuklar ile yakından ilgilendi. Aileleri ziyaret etti.

 Depremin olumsuz etkilerini bir nebze olsun azaltmak için depremzede vatandaşlarımız ve yavrularımızla bir ve beraber olduk. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü, saat 04.17’de, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde ve ardından saat 13.24’te Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiştir. Depremler, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yaygın bina göçmelerine ve ağır bina hasarlarına yol açmış, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Gece gündüze dönerken felaketin büyüklüğü ortaya çıkmaya başlamıştır. Kahramanmaraş depremi olarak anılan bu iki büyük depremin çevresindeki 10 ilde çok sayıda yıkımlara ve can kayıplarına neden olduğu görülüyor. 7.7 büyüklüğündeki depremden 9 saat sonra saat 13:24’de Elbistan civarında 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha olduğu. Her iki depremin geniş bir bölgede yer aldığı yıkım ve can kaybı sayıları giderek yükselmeye başladı. Deprem Türkiye’nin genelinde, Doğu Akdeniz’de kıyıları olan diğer ülkelerde, Kafkaslar, İran, Suriye’de şiddetle hissedilmiştir. Başın sağ olsun Türkiye’m dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI