Advert

KAPAKLI’DA DEPREMZEDELER İÇİN DUA GECESİ DÜZENLEDİ

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği, İslam dinince kutsal olan Üç Aylar ve ülkemizde yaşanan büyük acılara neden olan depremzedeler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua gecesi düzenledi.

KAPAKLI’DA DEPREMZEDELER İÇİN DUA GECESİ DÜZENLEDİ

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği tarafından düzenlenen Üç Aylar Kur’an-ı Kerim ziyafeti ve depremzedeler için dua programı, yoğun ilgi gördü. Birbirinden ünlü hocaların Kur’an-ı Kerim okuduğu programda, ilahiler de seslendirildi.

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği tarafından 26 Şubat 2023 Pazar akşamı Kapaklı Kültür Merkezi Balo Salonunda, ’’ÜÇ AYLAR - DEPREMZEDELER‘’ için Kur’an-ı Kerim ziyafeti ve dua programı düzenlendi. Maneviyat dolu olan programa çok sayıda izleyici katılım sağlarken, programın sunuculuğunu başarılı ve duygulu, maneviyat dolu bir sunumla İrfan Demir yaptı.

Manevi gece saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kur’an Tilaveti ile başlayan gecede ilk olarak Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Taşkıran konuşma yaptı. Başkan Taşkıran ,’’Bizler Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği yönetimi olarak kuruluşundan bu yana iyilik yapmayı, hizmet etmeyi ilke edinmiş bir dernekçilik faaliyetlerinde bulunuyoruz.  Böylesine güzel sosyal projelerin öncüsü olduk ve olmaya devam edeceğiz. Mübarek 3 aylarda maneviyat dolu etkinliklerle amacımıza binaen hemşerilerimize hizmet etmeyi kendimize görev edindik.

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneğimizin düzenlediği ve Kapaklı Kültür Merkezi Balo Salonunda yapılan ’’ÜÇ AYLAR ve DEPREMZEDELER için KUR’AN-I KERİM ‘’ ziyafet ve dua programına güzide Kapaklımızda yaşayan bizler için kıymetli olan tüm halkımızın ve protokolünün katılımı Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği yönetimini ziyadesiyle memnun etmiştir. Mübarek Üç Aylar münasebetiyle düzenlediğimiz ‘Üç Aylar ve Depremzedeler için Kur’an-Kerim Tilaveti’ programımızı devlet ve millet olarak bir ve beraber olduğumuz bu günlerde depremzede kardeşlerimizin adına düzenledik.

Dostluğun, kardeşliğin, maneviyatın olduğu böyle bir gecede bir olmak, beraber olmak için buradayız. Allah hepimizin birliğini daim etsin. Ben Kapaklı Samsun Alaçamlılar Dernek Başkanı olarak değerli hocalarıma en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Katıldığınız için hepiniz sağ olun, var olun. Programımıza iştirak eden herkese en kalbi şükranlarımızı sunmak isterim. ‘’dedi.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim güzel okuma Dünya birincisi, Ayasofya-i Kebir camii İmam Hatibi Kurra Hafız Bünyamin Topcuoğlu, Kur’an-ı Kerim güzel okuma Dünya birincisi, Eyüp Sultan camii İmam Hatibi Kurra Hafız Erhan Mete, İstanbul Fatih camii İmam hatibi Kurra Hafız Metin Çakar, Kur’an-ı Kerim güzel okuma Dünya birincis, Sultan Ahmet camii İmam Hatibi Hafız Alpcan Çelik, Türkiye Ezanı güzel okuma birincisi Büyük Çamlıca camii müezzini Mustafa Alp Hayta, Mevlithan Emirgan Hamid-i Evvel camii müezzini Aziz Hardal programa katılan Kapaklı’lı ve Bölge halkına eşsiz kuranı kerim ziyafeti, ilahiler, kasideler okuyarak bülbül gibi şakıdılar.

Gecenin sonunda ardından Kur’an-ı Kerim güzel okuma Dünya birincisi, Ayasofya-i Kebir camii İmam Hatibi Kurra Hafız Bünyamin Topcuoğlu tarafından dua yapıldı.  Kapaklı protokolü tarafından manevi gecede görev yapan hocalara plaket takdimi yapıldı.

Protokol üyeleri ve vatandaşlar böylesine anlamlı ve duygulu bir programa imza atan Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Taşkıran ve yönetimini tebrik ettiler.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Kapaklı Protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, dernek üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler, iş insanları ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI