Advert

HER ŞEY ONLAR İÇİN

Samsun Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde bulunan çocukların yaşadıkları bu süreci atlatmalarına yardımcı olmak için özel çalışmalar gerçekleştiriyor.

HER ŞEY ONLAR İÇİN

Kent merkezi ve kırsal bölgelerdeki çocuklar için 125 bin oyuncak dağıtıldı. Çocuk Oyun Alanı ve Sinema Çadırı’nda ise her gün 350 afetzede çocuk vakit geçiriyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu süreci çocuklarımızın en az zararla atlatmaları için büyük çaba harcıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgedeki çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, ekipleri bir yandan alt ve üst yapı ile enkaz kaldırma çalışmaları, sıcak yemek ikramı ile insani yardım malzemesi desteği vermeye devam ederken bir yandan da afetzede çocuklar için özel çalışmalar gerçekleştiriyor.

‘HER GÜN 350 ÇOCUK MİSAFİR EDİLİYOR’

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ ekipleri, Kahramanmaraş kent merkezi ve Elbistan ilçesindeki çocuklara yönelik olarak çeşitli etkinlikler de yapıyor. Ekipler tarafından kent merkezi ve kırsal bölgelerde 125 bin oyuncak dağıtıldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezi önünde oluşturulan İnsani Yardım Merkezi'nin içinde yer alan Çocuk Oyun Alanı ve Sinema Çadırı’nda her gün 350 çocuk misafir edilerek düzenlenen aktivitelere katılıyor. Çocuklar burada el becerilerini geliştirebilecekleri resim çizme-boyama, el işi kağıtları ile tasarım yapma etkinliklerine katılıyor. Oluşturulan mini kütüphane sayesinde her akşam çocuklara birer kitap veriliyor.

‘KAR TOPU OYNADILAR’

Yine ekipler tarafından yüksek kesimlerden İnsani Yardım Merkezi'nin bulunduğu alana bir araçla kar getirildi. Çocuklar ve görevliler kartopu oynayarak yaşadıkları olumsuz durumdan bir an olsun uzaklaştı. Doyasıya eğlenen çocukların mutlulukları ise yüzlerine yansıdı. 

‘125 BİN OYUNCAK DAĞITILDI’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ekiplerin deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürdüklerini afetzede çocuklar için de imkanları seferber ederek özel çalışmalar yaptıklarını söyleyerek “Samsun büyükşehir Belediyesi olarak ilk andan itibaren deprem bölgesindeydik ve bundan sonra ki süreçte de olmaya devam edeceğiz. Hem kent merkezinde hem de kırsal bölgelerdeki çocuklarımıza ekiplerimiz ulaşıyorlar. Bu kapsamda onlara 125 bin oyuncak dağıttık. Yine çocuk oyun ve sinema evinde her gün çocuklarımızı misafir ediyoruz. Çocuklarımız burada çizgi film izleyip oyun oynayıp etkinliklere katılıyor. Onların yaşadıkları bu olumsuz süreci en az zararla atlatmalarını sağlamak, bir an önce normale dönmelerine katkı verebilmek için çaba harcıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın her zaman yanlarındayız ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI