Advert

18 MART ŞEHİTLERİ VE DEPREMZEDELER İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Alaçam’da 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü ve 11 İlimizi vuran Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak için Cuma namazı öncesinde Kur’an-ı Kerim programı düzenlendi.

18 MART ŞEHİTLERİ VE DEPREMZEDELER İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Dua öncesi yaptığı konuşmada İlçe Müftüsü Orhan Bal, Çanakkale Savaşının Türk milletinin var olup olmama savaşı olduğunu belirterek, Bu savaş bütün dünyaya 'Çanakkale Geçilmez' dedirterek zaferle sonuçlanmıştır. Dün Ecdadımız kendisine düşen vazifeyi vatanını muhafaza etmek için yüz binlerce şehit vererek yerine getirmiştir. Ecdadımız, bu topraklara namahrem elini değdirmektense ölmeyi şeref sayarak şehitliğe sevinçle uçmuşlardır. Vatanı sevmek, düşmanlara onu terk etmemek, kendisine gelecek her türlü zarara karşı gerekli tedbirleri almak ve gerektiği zaman onun için canını vermek kutsal bir vazifedir" dedi.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan İlçeleri ve 10’dan fazla ilde büyük yıkıma sebep olan deprem sonrası Türkiye tek yürek oldu. "Allah vefat eden vatandaşlarımıza rahmet eylesin. Yakınlarına ve tüm sevenlerine sabırlar versin. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar versin. Allah vatanımızı ve milletimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin. Bir daha böyle yürek parçalayan acılar göstermesin." ifadelerine yer verdi.

Alaçam Sanayi Sitesi Fethi Kaya Camiinde Cuma Namazı sonrası davetlilere keşkek, tatlı ve ayran ikramında bulunuldu.

KAYMAKAM’DAN BAŞKAN ÖZYILMAZ’A TEŞEKKÜR BELGESİ

Program sonrası Alaçam kaymakamı Fikret Zaman tarafından, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz’a Koronavirüs salgın süresince, Kahramanmaraş ve 10 ili kapsayan Asrın felaketinde meydana gelen deprem nedeniyle genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapmış olduğunu maddi ve manevi desteklerinden dolayı ve ilçemizde yapmış olduğu faaliyetler ve hizmetler anısına Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI