Advert

İLÇE TARIM’DAN SAT 2 ŞAP HASTALIĞI İLE İLGİLİ YOL DENETİMİ

Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde Sat 2 Şap hastalığı ile ilgili yol denetimleri gerçekleştirdi.

İLÇE TARIM’DAN SAT 2 ŞAP HASTALIĞI İLE İLGİLİ YOL DENETİMİ

08 Mart 2023 Tarihinde Ülkemizde görülmeye başlayan akut. Çok bulaşıcı ve büyük ekonomik kayıplara neden olan Sat 2 Şap hastalığı ile ilgili Tarım Orman Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda: Ülkemiz genelinde tüm hayvan pazarları kapatılmış olup. Kesim ithalat ve ihracat amaçlı yapılacak sevkler dışında şap hastalığına duyarlı tüm hayvan hareketleri ( İl İçi ve İl Dışı ) İlkbahar Şap Aşılama kampanyası tamamlanıncaya kadar yasaklanmıştır.

Kesim, ithalat ve ihracat amaçlı yapılacak sevklerden önce muayene ve dezenfeksiyon işlemleri yapılarak sevklere izin verilecektir.

İlçe Tarım Orman Müdürlüğünce Hastalığa karşı Aşı Kampanyası hafta sonları dahil tüm hızıyla devam etmekte olup aynı zamanda hastalığın İlçemize girmesini engellemek için alınan karantina tedbirleri kapsamında tüm ülkemizde olduğu gibi İlçe Jandarma Komutanlığı ile ortaklaşa yol denetimleri de devam etmektedir.

İlçemiz Büyük baş ve Küçük baş hayvan yetiştiricilerinin aşılama kampanyası bitirilerek karantina tedbirleri kaldırılıncaya kadar hayvan alım satımı yapmaları durumunda hem idari yaptırım ile karşılaşacakları hem de işletmelerindeki hayvanlar Şap hastalığına maruz kalarak hem kendi işletmeleri hem de etrafındaki işletmelerin büyük ekonomik kayıplara uğramasına neden olacağı unutulmamalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI