Advert

MY NATURE (BENİM DOĞAM)

Yakakent 100. Yıl İlkokulu 2/C sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri Atiye Kavioğlu rehberliğinde e Twinning (ESEP) platformunda katıldıkları BENİM DOĞAM (MY NATURE) adlı proje şubat ayından itibaren başlamış bulunmaktadır.

MY NATURE (BENİM DOĞAM)

Proje Türk ve Romanyalı kurucularla başlamış olup farklı ülkelerden 26 üye ile etkinliklerine başlamıştır. Proje eve kapanıp sadece sosyal platformlarda sosyalleşen, doğadan uzak büyüyen çocuklarımızı dışarı çıkarıp sosyalleştirmek ve doğaya yaklaştırmaktır. Aynı zamanda sürdürülebilir tarım, sorumluluk alma, yardımlaşma, empati yapma, tüm canlılara saygılı davranma, onları sevme ve koruma gibi davranışlar kazandırılacaktır.

Projenin şubat ayındaki ilk etkinliği çiçek tohumu ekimi ve çiçek dikme etkinliği; öğrencilerimiz tarafından sınıflarında gerçekleştirilmiştir. Soğanlı bir çiçek olan sümbül öğrencilerimiz tarafından yeni saksılarına dikilmiştir. Öğrencilerimiz ektikleri tohumların ve diktikleri çiçeklerin bakımını üstlenmişlerdir. Böylece sorumluluk alma konusunda da kazanmışlardır. Projenin mart ayındaki etkinliklerinden olan: Sokak hayvanlarının beslenmesi ve onlar için yuva yapılması etkinliği gerçekleştirilmiştir. Etkinliğimizle doğadaki tüm canlıları koruma, onların yaşam alanlarına saygılı olma ve yaşanılabilir yarınlar için her birinin ayrı ayrı önemli olduğu vurgulanmıştır.

Ayrıca ANSWERGARDEN kullanılarak hayvanları koruma ve empati yapma ile ilgili sorular cevaplandırılmış, Youtube üzerinden gönderilen videolar izletilmiş, konu üzerinde öğrencilerin konuşmaları sağlanmıştır.

Projenin mart ayındaki etkinliklerinden bir diğeri olan olan: STORYJUMPER kullanılarak öğrencilerimizle birlikte e kitap hazırlama çalışmalarına katılım sağlanılmıştır. Doğa ile ilgili iki kıtalık şiir yazılmış görselleri çizilmiştir. Çalışmalar paylaşarak ve severek devam edecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI