Advert

4-6 YAŞ GRUBU MİNİK ÖĞRENCİLERE KARAGÖZ VE HACİVAT GÖSTERİSİ SAHNELENDİ

Alaçam İlçe Müftülüğüne bağlı Yenicami Mahallesi 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, Ramazan dolayısıyla kurs öğreticilerinin hazırladığı gölge oyununda hem öğrendiler hem de doyasıya eğlendiler.

4-6 YAŞ GRUBU MİNİK ÖĞRENCİLERE KARAGÖZ VE HACİVAT GÖSTERİSİ SAHNELENDİ

Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan, Türk sosyal ve kültürel hayatının en zengin öğelerinden karagöz hacivat gölge oyununu ilgiyle izleyen minik öğrenciler gülüp eğlenerek mutlu bir gün geçirdiler.

Kursta düzenlenen etkinlikle ilgili görüşlerini dile getiren İlçe Müftüsü Orhan Bal, ‘’Türk geleneğinden aldığımız bu güzellikleri öğrencilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocukların zihninde çok ciddi bir yer edinen karagöz hacivat gölge oyununun değerler eğitimi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle Karagöz karakteri, çocukların çok ilgisini çekiyor.

Güzel ahlak, dürüstlük, iyilik, sabır, sevgi, sorumluluk gibi değerlerin işlendiği oyunumuz çocuklarımız tarafından çok beğenildi. Bizlerde onları bir taraftan eğlendirirken milli ve manevi değerlerimizi öğretmiş olduk. Oyunun hazırlanmasında emeği geçen Kur´an kursu öğreticilerimize, katılım sağlayan öğrenci ve velilere teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI