Advert

4-6 YAŞ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİ VE AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

Alaçam İlçe Müftülüğüne bağlı Nevin Hatun ve Yenicami Kur'an Kursu’nda görev yapan kurs öğreticileri, eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrenciler ve aileleri, Nevin Hatun kursunun ev sahipliğinde iftar sofrasında bir araya geldi.

4-6 YAŞ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİ VE AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

‘’İftar sevinci’’ temasıyla yapılan iftar programına katılım yoğun oldu. Minik öğrenciler eğitim gördükleri sınıflarda aileleri ile iftar yapmanın sevincini yaşadılar. Kur’an Kursu öğreticileri velilere kursta nasıl bir eğitim metodu izlediklerine dair bilgiler verdiler. Diyanet İşleri Başkanlığının, çocukların seviyelerine uygun hazırladığı din eğitimi programlarını, 'Dinimi Öğreniyorum', 'Peygamberimi Öğreniyorum', 'Ahlakımı Öğreniyorum' başlıkları altında, yaşlarına uygun programlar yaptıklarını anlattılar. Minik yavrularımızın İftar Sevinci programına desteklerinden dolayı katılım sağlayan, ve ikramların hazırlanmasına emek veren ailelere teşekkür ettiler.

Çocuklarının iftarına katılan aileler de yavruları ile iftarda aynı sofrayı paylaşmaktan büyük haz aldıklarını onların öğrenme azimlerinin kendilerini çok sevindirdiğini dile getirip "Allah ilimlerini artırsın" duasında bulundular. İftar programı minik öğrenciler tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI