Advert

ALAÇAM İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ, DEPREMZEDELERE YARDIMA DEVAM EDİYOR

6 Şubat'ta meydana gelen birçok ili etkileyen Kahramanmaraş depremlerinden dolayı, Alaçam’a yerleşen depremzede aileler, İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Alaçam Şubesi tarafından ziyaret edildi.

ALAÇAM İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ, DEPREMZEDELERE YARDIMA DEVAM EDİYOR

6 Şubat'ta meydana gelen birçok ili etkileyen Kahramanmaraş depremlerinden dolayı, Alaçam’a yerleşen depremzede aileler, İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Alaçam Şubesi tarafından ziyaret edildi. Alaçamlı hayırseverlerin destekleriyle temin edilen, İçerisinde çeşitli gıda malzemelerinin bulunduğu yardım kolileri, gönüllü din görevlileri tarafından merkez ve köylerde bulunan depremzede ailelere ulaştırıldı.

Alaçam Müftüsü Orhan Bal, depremden etkilenen ve ilçemize yerleşen depremzede ailelerin yaralarına merhem olmaya çalıştıklarını ve Müftülüğümüz koordinesinde tüm imkanlarımız ile depremzedelere hem maddi hem de manevi desteği sürdürdüklerini ifade etti.  Müftü Bal, “Depremin ilk anından beri aziz milletimizin elinden geldiği, gönülden infak ettiği yardımlarla depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Müftülüğümüzün oluşturduğu manevi destek ekibi gönüllüsü arkadaşlarımızla beraber Ramazan ayında da kapı kapı dolaşarak depremzede kardeşlerimizin yüreklerine dokunuyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarına aracılık ederek kardeşlik köprüleri kuruyoruz. İlçemizde ikamet eden depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmayan gönüllü din görevlilerimize ve hayırsever kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim böyle afetlerden milletimizi muhafaza etsin” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI