Advert

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 103. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Alaçam'da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 103. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni Saat 10:00‘da Alaçam Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunulması saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından program  sona erdi.

İkinci tören Alaçam Resai Aydın  İlkokulunda Saat 10.30’da başladı. Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından, programın açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt yaparak şunları söyledi: Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutladığımız bu günde hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

“Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle millet egemenliğine dayalı bir rejim kurmanın heyecanını ve anlamını 103 yıl sonra tekrar yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi her şeyden evvel, bağımsızlığa duyulan bağlılığın, esarete gösterilen tepkinin ve millet egemenliğine karşı vazgeçilmez sadakatin adı ve tanımıdır. Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan aziz milletimiz,  23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile bir kez daha iradesini ortaya koymuştur. Ulusumuzun milli egemenlik ile taçlandırdığı bu eşsiz zafer, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi asla bir tesadüf değildir. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza duyulan sevgi, güven ve inancın bir ifadesidir.

23 Nisan bizim için öylesine bir tarih değildir. Milli egemenlik mücadelemizin dönüm noktasıdır. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir. Sabrın sonunun selamet olduğunun en güzel örneğidir. Bir milletin küllerinden doğuşunun ilanıdır 23 Nisan. Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin evlatlarındaki ruh kudretine vatan sevgisine bağımsızlık tutkusuna inanması sizlere duyulan güvenin ifadesidir.

Geleceğimizin teminatı Sevgili Çocuklar; Sizler bu ülkenin yarını, umudu en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz. Gelecek düşüncelerimizde, en büyük hayallerimizde ve dualarımızda sizler varsınız. Aklınıza, fikrinize ve yüreğinize güveniyoruz. Bu toprakların dünyaya ilham veren maddi ve manevi hazinesine sahip çıkacak ve yaşatacak olan sizlersiniz. Hayalleriniz bu ülkeyi yukarılara taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türk milletinin kutsal hazinesinde bulunan tüm kahramanlarımızı, İlk Meclis’in saygıdeğer üyelerini, kanlarıyla toprağa vatan mührü vuran bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, bugünü anlamlandıran tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum dedi.

Resai Aydın  İlkokulu öğretmenleri ve  öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler yapıldı. Protokol üyeleri tarafından çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edilerek program son buldu.

Resai Aydın İlkokulunda düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlama programına; İlçe Kaymakamı  Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı  Yaşar Görmez, İlçe Emniyet Müdürü Erol Can Keskin, Milli Eğitim Müdürü  Resul Özkurt, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Radi Şen, Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü  Cansu Keskin Karaaslan, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI