Advert

"MÜFREDATTAN MARİFETE KÜLTÜR NESLİ" ŞİİR DİNLETİSİ

Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün (MÜMKÜN) "Müfredattan Marifete Kültür Nesli" projesi kapsamında Meslek Dersleri Öğretmeni Ayşe Caniklioğlu koordinatörlüğünde Şiirden Şuura isimli şiir dinletisi sunuld

Duygu yüklü şiirler dinleyenleri bazen hüzünlendirdi bazen heyecanlandırdı. Şiir dinletisinde görev alan öğrencilere hem katılım belgesi hem de onur belgesi düzenlendi.

Okul Müdürü Nurcan Bolat, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilere yönelik yürütülen sosyal kültürel faaliyetlere yeni bir çalışma eklendi. "Müfredattan Marifete Kültür Nesli" adıyla başlatılan çalışma; öğrencilerin çok yönlü gelişimlerinin desteklenmesini hedefliyor.

Okullarda gerçekleştirilecek edebiyat, sahne sanatları, sinema, ses ve ritim, anlam ve istifham atölyeleri ile öğrencilerin kültürel ve sanatsal yönden gelişmelerine; ülkesi, milleti ve insanlık için çalışma idealine sahip, millî ve manevî değerlerimizi özümsemiş, geleceğin sanatkâr ve sanatsever bireyleri olarak yetişmelerine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Alanında uzman kişilerin hazırladığı ve yıl boyu sürecek eğitim programları ile öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun alanlarda atölye çalışmalarına katılması, eserler ortaya koyması ve  tanınmış kişilerle buluşarak onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanması planlanıyor. Yaz tatili döneminde ise ileri eğitim programları düzenlenmesi hedefleniyor. Ayrıca öğrenciler için internet ve sosyal medya dışında alternatif mecralar oluşturulması, okuma ve yazma kültürünün desteklenmesi (MÜMKÜN) çalışmasının temel amaçları arasında yer alıyor dedi.

Okul Müdürü Nurcan Bolat programın sonunda Ayşe Caniklioğlu'na emeği ve gayreti için teşekkür etti ve plaket takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI