Advert
Advert
Advert

YAKAKENT’TE ENGELLİLER ZİYARET EDİLDİ

Yakakent İlçe Müftülüğü tarafından "10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası" dolayısıyla Yakakent’te ikamet eder engelli vatandaşları ziyaret edildi.

YAKAKENT’TE ENGELLİLER ZİYARET EDİLDİ

Yakakent İlçe Müftüsü Fatih Çakır, “Engelli kardeşlerimizin, manevi gelişimlerine katkıda bulunmak, sahih dini bilgiye kolaylıkla ulaşmalarını sağlamak, dini sorumluluklarını yerine getirebilmeleri noktasında motivasyonlarını artırmak, hayat şartlarının kolaylaştırılarak toplum içerisinde huzurlu, aktif, etkin bir şekilde rol almalarını sağlayacak faaliyetlerimiz devam ediyor.”

Engellileri doğru anlamak ve onlara saygı göstermenin insani bir görev olduğunu vurgulayan İlçe Müftüsü Fatih Çakır, “Yüce Rabbimizin bize bahşettiği her nimet gibi, yaşadığımız her zorlukta Rabbimizin rızasını kazanmak için bir vesiledir. Aynı şekilde, yüreğimizde beslediğimiz sevgiyle engelli kardeşlerimize umut aşılamak, onlar için hayatı kolaylaştırmak hepimizin vazifesidir. Derdi ne olursa olsun, göremeyene göz, konuşamayana dil, işitemeyene kulak, yürüyemeyene ayak, tutamayana el olmak, bizler için onur, huzur ve ecir kapısıdır.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU