Advert

EN GÜVENLİ SIĞINAĞIMIZ AİLE KONFERANSLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ilçe müftülüğü tarafından "Aile Haftası" dolayısıyla "En Güvenli Sığınağımız Aile" konulu konferanslar düzenlendi.

EN GÜVENLİ SIĞINAĞIMIZ AİLE KONFERANSLARI

Aile olma bilincinin artırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla “Aile Haftası” etkinlikleri kapsamında Alaçam Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik bürosu tarafından Atatürk Ortaokulunda, Kur’an Kurslarında, ilçemizde ikamet eden depremzede ailelere ve Kubbeli Camiinde hanımlara yönelik ''En Güvenli Sığınağımız Aile'' konulu programlar İcra edildi.

Alaçam Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ilçe vaizi Seval Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı programlarda şunları dile getirdi, “Rabbimiz ilk insanı yarattığında eşini de var edip İkisini birlikte cennete yerleştirdi. Böylece ailenin temeli cennette atılmış oldu. Sonra ailenin yeryüzü serüveni başladı. Temelleri cennette atılan aile hayatı, yeryüzünde cennetimiz olma özelliğini buradan almaktadır.  Aile varlık alemine yükseldiğimiz, kendimizi bulduğumuz eşsiz bir cennettir. Toplumumuzun temelidir. İnsanlığımıza dair, ahlaka dair, dinimize dair iyi ve güzel olan ne varsa ailede öğrenmeye başlarız. Aile derdin, kederin, üzüntünün paylaşarak azaltıldığı, sevinçlerin paylaşılarak çoğaltıldığı bir yer, aynı masanın etrafında toplanmak, aynı havayı solumak, aynı değerler için yürek çarpıntısı duymak demektir.

Ancak bugün ailemiz her anlamda tehdit altında, aileyi önemsiz gösteren, basitleştiren, herkesin istediğini yapmakta özgür olduğunu vurgulayan ve gençleri evlilikten korkutan yayınlara kadar olumsuz pek çok şeyle karşılaşmak mümkün. Aynı zamanda cinsiyetsizliği vurgulayan akımlar, eş cinselliği normalleştiren söylemler aileyi tehdit etmektedir. Buna müsaade edemeyiz. Bizim için ailemiz de kutsaldır. bize Rabbimizin emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Rabbim ailelerimizi her türlü tuzak, kötülük ve olumsuzluklardan koruması duasıyla Aile Haftamız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI