Advert

AYYEG-DER’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından Gökçeboğaz Köy Ürünleri Pazarında faaliyet gösteren Gökçeboğaz Kadın Girişimcileri Kooperatifine hibe desteğinde bulundu.

AYYEG-DER’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Gökçeboğaz Köy Ürünleri Pazarında düzenlenen devir teslim törenine Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Özcan, Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt, İlçe Müftüsü Orhan Bal, Şube Müdürü Uğur Menekşe, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Dernek ve Oda Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Dernek Müdürü Hüseyin Yıldız yaptı. Yapılan faaliyetler ve yapılması planlanan konular hakkında Dernek Başkanı Ramazan Acar katılımcıları bilgilendirerek şunları söyledi: İlimiz Alaçam ve Yakakent ilçelerinde bulunan kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile gönüllü vatandaşlarımızın ortak çalışması ve işbirliği sonucunda kurulan ve kısa adı AYYEG-DER olan Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneğimiz, 2016 yılında resmi faaliyetine başlamıştır.

LEADER yaklaşımı çerçevesinde bilgilendirme ve tanıtım faaliyetleri, odak grup ve alt grup toplantıları gerçekleştiren derneğimiz, tabandan tavana gelişen bir kalkınma anlayışıyla örnek gösterilecek bir Alaçam ve Yakakent profili oluşturmayı amaç edinmiştir. Yerel Kalkınma Stratejisi (YKS) hazırlama sürecini tamamlayan derneğimiz, 2021 Yılı Yerel Eylem planımızı hayatta geçirmek için pandemi tedbirlerini de dikkate alarak yoğun bir şekilde çalışmıştır.

Bu bağlamda AYYEG-DER olarak 2021 yılında; Derneğimize ekipman ve ofis malzemeleri ve benzeri alımlar gerçekleştirmiştir. Cari harcamalar ve diğer giderleri karşılanmıştır. YEG bölgemiz olan Alaçam ve Yakakent ilçelerimizi tanıtmak ve turizme açmak için 18.750,00.-TL tutarı ödenerek her iki ilçemize ayrı ayrı VİDEO KLİP TANITIM FİLMİ çekimi gerçekleştirmiştir. 10.000,00.-TL ödenerek Alaçam ve Yakakent ilçelerimizin kapsamlı tanıtımını sağlayacak olan bir KÜLTÜR VE TURİZM REHBERİ hazırlanmıştır. 6.900,00.-TL ödenerek Alaçam ve Yakakent ilçelerimizde unutulmaya yüz tutmuş mutfak kültürümüzün tanıtımını sağlamak için YÖRESEL YEMEKLER REHBERİ hazırlanmıştır. 6.900,00.-TL ödenerek Alaçam ve Yakakent ilçelerimizde unutulma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan EL SANATLARI REHBERİ hazırlanmıştır. 6.900,00.-TL ödenerek YEG bölgemizde bulunan Endemik ve Tıbbi Aromatik bitkilerin envanteri çıkarılarak ENDEMİK VE TIBBİ AROMATİK BİTKİLER rehberi hazırlanmıştır. Küçük projeler kapsamında yerel eylem planımızın 3. teması olan topluluğun kültürel ve sosyal yaşamının geliştirilmesi ve yerel örgütlerin, spor kulüplerinin, STK’ların desteklenmesi kaleminden Alaçamspor Kulübümüze 40.130,00-TL, Yakakent Denizspor Kulubümüze 41.100,00.-TL’lik malzeme ve ekipman alımı yaptık ve teslim ettik.

AYYEG-DER olarak 2022 yılında: 45.240,00.-TL ödenerek Alaçamspor Kulübü Derneği Bocce Takımına malzeme ve ekipman alımı yaptık. Ziraaat Odası ve Muhtarlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen Alaçam Tarım Fuarı ve Güreş müsabakalarına 60.000,00.-TL maddi destek sağladık. Yakakent ilçemizde Arıcılık Eğitimi ve Arıcı Maskesi dağıtımı yaptık. Bedeli: 21.870,00.-TL’dir.Yakakent İlçesinde Turizm Çalıştayı düzenledik. Bedeli: 53.630,00.-TL’dir. YEG Bölgesinin tanıtım, görünürlük materyallerini yaptırdık. Bedeli: 93.000,00-TL’dir. Antalya Tarım fuarına 4 günlük Çiftçi Gezisi düzenledik.  Bedeli: 31.666,00.-TL’dir.

AYYEG-DER olarak 2023 yılında:

2023 yılının ilk çeyreğinde şu anda teslimini yapacağımız Gökçeboğaz Köy Ürünleri Pazarında faaliyet gösteren Gökçeboğaz Kadın Girişimcileri Kooperatifine toplamda 87.810,00.-TL tutarında malzeme alımı gerçekleştirdik. 2023 yılı çalışmalarımız Yıllık Uygulama Planı çerçevesinde devam edecektir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI