Advert

ALAÇAMLI HACILAR KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile ilçemizden kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına yönelik Alaçam Merkez Şadibey Camiinde uğurlama programı düzenlendi.

ALAÇAMLI HACILAR KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

Düzenlenen uğurlama törenine Alaçam Müftüsü Orhan Bal, İlçe Vaizi Dr. Ferhat Maden, Din görevlileri ile müftülük personeli ve hacca gidecek vatandaşların yakınları katıldı.

Alaçam İlçe Müftülüğü organizesinde düzenlenen program Şadibey Camii İmam Hatibi Fatih Açıkgöz’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlçe Müftüsü Orhan Bal, Öğle Namazı öncesi yapılan programda; "Bugün burada ilçemizden hacca gidecek kardeşlerimizi kutsal topraklara uğurlamanın sevinciyle bir araya geldik. Hac ibadeti, İslam dininin temel şartlarından birisi. Gücü yeten kardeşlerimizin ömründe bir defa haccetmesi, Allah'ın kulları üzerindeki hakkıdır. Kolay bir ibadet değil. Orada vaktinizi boşa harcamamaya dikkat edin. Zamanı dolu dolu taat ve ibadetle değerlendirmek önemli. Rabbim sağlık sıhhat içerisinde gidip gelmeyi nasip etsin. Haklarınızı helal edin. Milletimize ve islam alemine bol bol dua etmeyi unutmayın. Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret ettiğinizde bizim de selamımızı iletmenizi sizden rica ediyoruz. Yolunuz açık, haccınız mebrur olsun. Allah'a emanet olun." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI