Advert

4-6 YAŞ GRUBUNDAN "YILSONU ETKİNLİĞİ’’

Alaçam Müftülüğü 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları tarafından "Yıl Sonu Etkinliği’’ Gerçekleştirildi

4-6 YAŞ GRUBUNDAN

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2013-2014 eğitim-öğretim yılında pilot olarak uygulamaya koyulan ve kısa sürede ülke geneline yayılan 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları'nda 10. yıl coşkusu yaşanıyor. Bu kapsamda Alaçam ilçe müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları tarafından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda "Yıl Sonu Etkinliği’’ gerçekleştirildi.

Alaçam İlçe Kaymakamı Fikret Zaman ve İlçe Müftüsü Orhan Bal’ın yanı sıra; daire amirleri, Din görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program öğrencilerin Kur’an tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Orhan Bal’ın açılış ve teşekkür konuşmasıyla başladı. Müftü Bal konuşmasında küçük yaşta çocukların aldığı ahlak eğitiminin önemini vurgulayarak şunları söyledi: ‘’ Diyanet İşleri Başkanlığımızca 10 yıl önce çocukların Rabbimizi ve Hz. Peygamberimizi severek tanımaları, Milli ve Manevi değerlerimizi fark etmeleri, Kur'an-ı Kerim-i kendi seviyelerine uygun sağlıklı bir din ve ahlak gelişimi ile öğrenebilmeleri için oluşturulan 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kurslarımız eğitim öğretime aynı heyecanla devam ediyor.

Kur'an-ı Kerim'i, dini ve milli değerleri öğrenen yavrularımızla bizi bir araya getiren Rabbimize hamd ediyorum. Bize bu güzel duyguları yaşatan, yavrularımıza siz kıymetli velilerimize, Kur’an Kursu öğreticilerimize ve bizi yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür ediyorum. Yavrularımızı şimdiden tebrik ediyorum. Yeni eğitim ve öğretim döneminde kurslarımıza desteklerinizi bekliyoruz.’’ Dedi.

Ardından öğrenciler, yıl boyu öğrendikleri ilahileri, duaları, sureleri ve hadisleri okuyarak semezan gösterisinde bulundular. Minik öğrencilerin düzenlediği birbirinden güzel etkinlikler izleyicilerden büyük beğeni aldı. Şenlik havasında gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlendi.

İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, öğrencilerin yıl sonu katılım belge ve madalyalarını dağıtarak tüm 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim gören öğrencilerin öğretmenlerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI