Advert

HALK EĞİTİM’DEN MUHTEŞEM YILSONU SERGİSİ

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Tarafından Yıl Sonu Sergisi açılışı 6 Haziran 2023 Salı günü saat 10:30’da Alaçam Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı.

HALK EĞİTİM’DEN MUHTEŞEM YILSONU SERGİSİ

Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkan vekil Raif Vatan, İlçe Emniyet Müdürü Erol Can Keskin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aksakal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt, Kurum Müdürleri Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda yapılan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İleri yaparak kurumda yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. 2022- 2023 Eğitim Öğretim yılı hayat boyu öğrenme haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz programımıza ve yılsonu sergimize hoş geldiniz.

İnsanımızın imkan tanındığında başaramayacağı bir husus yoktur. Her yerde ve her zaman eğitim sloganıyla tam gün ve tam yıl devam eden çalışmalarımızın bir kısmını birazdan görme imkanına kavuşacağız. Halk Eğitim Merkezimiz okul çağı içindeki öğrencilerimize ve okul çağı dışına çıkmış vatandaşlarımıza meslek edindirmek, vatandaşlarımızın bilgi beceri ve gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkarmak, kişisel gelişimini desteklemek, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine yardımcı olmak için birçok alanda kurslar açılmıştır ve açılmaya devam edilecektir.

                Kurslarımız okul çağı içerisindeki öğrencilerimize sosyal sportif ve kültürel kurslar olarak, okul öncesi eğitimi, müzik, resim, İngilizce, futbol, atletizm,  bocce, wushu, taekvando güreş alanlarında, aynı zamanda, beden eğitimi öğretmenliği hazırlık kursları olmakla birlikte, yetişkinlere yönelik, el sanatları, giyim, tekstil trikotaj, step aerobik, Bilgisayar, Kalorifer ateşçiliği, tarım ve Kyk yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli alanlarda kurslar olmak üzere, halkımızın talepleri doğrultusunda daha birçok alanda kurslar açmaktayız. Sene başından bu yana Merkezde ve Köylerimizde açmış olduğumuz çeşitli alanlardaki kurslarda 2000’in üzerinde kursiyeri belgelendirmiş bulunmaktayız.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İleri sözlerine şöyle devam etti; Halk Eğitim Merkezleri birer sanat evleridir. Sanatın penceresi hayata bakış ufku çok geniştir. Bu ufukta insanı sevme ve hayatı kucaklama vardır. Eğitim-öğretimin belki de en önemli yanı, insanları hayata barışık hale getirmesidir.  Şunu aklımızdan çıkarmamalıyız ki gelişmiş toplumlar aynı zamanda sanatını zirveye çıkarmış toplumlardır. Eğitim ancak ve ancak toplum olarak desteklenirse ve gerçekleştirilirse bir anlam kazanır. Burada hepimize büyük görevler düşmektedir.

Çalışmalarımızda, Bu güne kadar bizlerden desteklerini esirgemeyen Başta Sayın Kaymakamımız Fikret zaman olmak üzere kurum ve kuruşlarının çok değerli yönetici ve çalışanlarına, bu sergimizin oluşumunda bir yıl boyunca alın teri göz nuru döken usta öğretici arkadaşlarıma ve değerli kursiyerlerimize, çalışmalarımıza katılım sağlayan halkımıza ve bütün bu işlerde alt yapıyı hazırlayan planlayan ve oluşmasını sağlayan değerli mesai arkadaşlarıma uzaktan yakından bizi şereflendiren siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum dedi.

Konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl içerisinde yapılan çalışmaları gösteren slayt gösterisi, Güreş ve Taekwondo gösterileri izleyicilerden tam not aldı. Son olarak müzik dinletisinde dinleyiciler ile birlikte söylenen şarkılar kulakların pasını sildi.

Protokol üyeleri ile birlikte 2022-2023 yılı Eğitim öğretim yılı içerisinde kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği serginin açılışı yapıldı. Protokol üyeleri stantları tek tek gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi aldı ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI