Advert

GENÇLER DOĞAYLA BAŞ BAŞA

Yakakent ilçe müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından bu hafta Çamgölü Mesire alanında "Çevreme Duyarlıyım" sloganıyla düzenlenen programda buluştular.

GENÇLER DOĞAYLA BAŞ BAŞA

Gençlik Koordinatörlerimizin öncülüğünde İlçe Müftümüz Fatih Çakır ve Yakakent Orman İşletme Şefliği görevlisi Fatih Dağ'ın da katıldığı programda gençlerimize Müftümüz " Doğa bize Rabbimizden bir emanet olarak verildi ve her ihtiyacımızı doğadan karşılıyoruz onun için çevremizde bulunan her varlığa karşı sorumlu davranmalıyız" dedi. OGM görevlisi Fatih Dağ’da gençlere "Ormanın korunması gerekiyor ancak bilinçsiz davranışların sonucu olarak dünyada ağaç sayısının azaldığını çevrenin zarar gördüğünü görüyoruz. Bunun için daha dikkatli olmamız gerekiyor." dedi. Programda Merkez Kur'an kursu öğreticisi Hülya Tekin Çakır da gençlere Hayatın Anlamı Konulu Avcı masalını anlattı. İkram ve oyunlarla program sona ererken ilçe Müftümüz, programda emeği geçen Gençlik Koordinatörlerimiz Ramazan Kurt, Mehmet Pişkin' e ve Din Görevlisi Ahmet Acar'a OGM görevlisi Fatih Dağ'a teşekkür etti.

Yakakent İlçe Müftüsü Fatih Çakır gençlik çalışmalarından bahsederek, insanın amaçlarından birinin de yeryüzünü imar etmek olduğunu, bunun için gönülleri imar etmek gerektiğini, gönülleri imar etmeden şehirlerin imar edilemeyeceğini, şehirleri imar etmeden ise yeryüzünün imar edilemeyeceğini, bu sebeple aslında her insanın bir mimar olduğunu, irfan geleneğinde gönüller yapmanın önemli olduğunu söyledi. Bu proje ile gençlerin gönüllerini imar ederek şehirleri de imar etmiş olacaklarını ve imarı gerçekleştirebilmek için de iki önemli hususun olduğunu vurgulayan Çakır, bunlardan birincisinin emanet bilincini gençlere aşılamak diğerinin ise hulkun (ahlakın) halka uygun olması olduğunu söyledi. İki yönü bulunan projenin bu amaçlarla birebir örtüştüğünü dile getiren Çakır, ‘Çevreme Duyarlıyım’ sloganıyla hayvanlara, bitkilere, canlı cansız bütün varlıklara karşı duyarlılık kazandıracağını, ‘Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ başlığıyla da milli ve manevi değerlerle donanmış gençler yetiştirilmesini kapsadığını vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI