Advert

KAPAKLI SAMSUNLU MUSTAFA TAŞKIRAN’I KONUŞUYOR

Tekirdağ Kapaklı Alaçamlılar Dernek Başkanı Mustafa Taşkıran yaptığı hizmetlerle anılıyor.

KAPAKLI SAMSUNLU MUSTAFA TAŞKIRAN’I KONUŞUYOR

Samsun’un Alaçam ilçesinden Kapaklı’ya göç etmiş, emlak işleri yaparak geçinen bir delikanlı.
Adı; Mustafa Taşkıran Yüreğinde biriktirdiği insan sevgisi ve hemşehri tutkusu, Onu Kapaklı Alaçamlılar Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanlığına taşımış ve Kapaklıda dernekçilik faaliyetlerinde bir değişim başlamış.

Hiç bir STK yöneticisinin aklına gelmeyen yenilikler onun aklına gelmiş. Kapaklı’nın gençleri askere mi gidiyor, yol çantaları Alaçamlılar derneğinden. Bir askere yolda neler lazım, hepsini düşünüp valize doldurmuş. Evli gençlerin bir çocuğu mu olmuş. ilk göz aydınlığı ve bebeğin ilk hediyesi Alaçamlılar Derneğinden. Huzurevinde yaşlılar, kimsesizler, evlatlarını, ya da torunlarını mı özlemişler, gözleri yollarda mı kalmış. Karşılarında Alaçamlılar Derneğinin genç Başkanı Mustafa Taşkıran ve yönetimdeki pırıl pırıl genç arkadaşları. Yaşlı ve kimsesizlere ikram edilen hediyeler, ellerinin öpülmesi, hal ve hatırlarının sorulması, gönüllerinin alınması. Gelen gideni olmayan yaşlılar için; “üzülmeyin, biz de sizin evladınız sayılırız, bakın buradayız, yanınızdayız, sıcak ve samimi yaklaşımı. Kapaklının yoksul gurbetçi çocukları oyuncak mı alamıyor, oyun parklarına mı gidemiyor.
Üzülmeye gerek yok. Çünkü Mustafa abileri var. O, onları düşünmüştür. Hazırlıkları yapmış, oynayacakları oyuncakları almış, çoktan cami avlusuna, ya da okul bahçelerine kurmuştur bile.. Ve çocuklarla oyunlar.

GONÜL HİZMET OTOBÜSÜ

Mustafa Taşkıran sadece Alaçamlı hemşehrilerini, çocukları, askerleri, yeni doğan bebeleri düşünmemiş. Kapaklıda yasayan tüm vatandaşları düşünmüş. Çünkü onun derdi var. Nerede bir boşluk varsa, nerede bir hizmete ihtiyaç varsa onu kendine dert edinmiş, adeta durumdan vazife çıkarmış. Bakmış ki insanlar toplu olarak bir yerlere gitme ihtiyacı duyuyor. Özel arabasıyla gitse, yakıt pahalı, maddi durumları araba tutup gitmeye müsait değil. Üzülme gardaş! Mustafa Başkan bunu da düşünmüş. Kendi özel imkanları ile bir otobüs almış. Onu güzelce dizayn etmiş. Diyor ki; ”Gönül hizmet otobüsümüzü, iyi günümüzde, kötü günümüzde insanlarımızın bir araya gelmesi gerekli manevi projelerde toplu bir yerlere gidildiği zaman kullanılması için derneklerimizin hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz.” Var olasın Alaçam’ın yüreği insan sevgisiyle dolu evladı

Mustafa Taşkıran Senin gibi olanlar da var olsun. Yürek taşıyan gençlerimiz seni örnek alsınlar. işte Mustafa Taşkıran’ın taşıdığı bu yürek, Anadolu irfanı ile yoğrulmuş bir temiz yürektir. Hep sever, hep güzel işler yapar. Hep hayırda yarışırlar. Son söz Samsunumuzun gururu olan bu delikanlının olsun. Diyor ki Mustafa Taşkıran; ”Bizim Oralarda, seni seviyorum demezler. SANA GURBAN OLURUM DERLER.” Daha ötesi var mı?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI