Advert

“İMAM HATİP ŞENLİKLERİ” GEYİKKOŞAN’DA DÜZENLENDİ

Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte Geyikkoşan mevkiinde “İmam Hatip Şenlikleri” kapsamında piknik programı düzenlendi

“İMAM HATİP ŞENLİKLERİ” GEYİKKOŞAN’DA DÜZENLENDİ

Şehit Kadir Kara Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Nurcan Bolat: Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, İmam-Hatip Okullarının etkin tanıtımı, iyi örnek paylaşımları, öğrencilerin okullarına aidiyetlerinin güçlendirilmesi, eğitim öğretim yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyet ve eserlerin kamuoyu ile paylaşılması amacıyla 27 Mayıs - 11 Haziran 2023 tarihleri arasında “İmam Hatip Şenlikleri” düzenlenmesi planlanmıştır.

Bu kapsamında Şehit Kadir Kara Anadolu İmam-Hatip Lisesi olarak 08.06.2023 Perşembe günü ilçemiz Geyikkoşan mesire alanında piknik düzenledi. Piknik programı 12/A sınıfı öğrencilerinden Hafız İsmail Kara'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve gün boyu çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerle öğrenciler doyasıya eğlendiler. Program toplum hizmeti kapsamında yapılan sahil temizliği ile son bulmuştur. İmam Hatip Lisesinin Şenliğine okulun ilk mezunlarından Sayın Osman Tural, Alaçam İmam-Hatipliler Derneği Onursal Başkanı ve Alaçam Belediye Encümeni Sayın Salih Uçar, İlçe Müftüsü Sayın Orhan Bal ve müftülük personeli, Okul-Aile Birliği Başkanı Şenol Demirbağ katılmıştır.

Şenlik günü uzun yıllardır Alaçam İmam Hatip Lisesinde hizmet veren Teknisyen Selahattin İnce'ye emekli olması dolayısı ile hatıra plaketi verildi. Okul Müdürü Nurcan Bolat ''Okulumuzda büyük emeği olan Sayın Selahattin İnce'ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder ve bundan sonraki emeklilik hayatında ailesiyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim'' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI