Advert

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

Alaçam' da Yaz Kur'an Kursları Büyük Bir Heyecanla Başladı. Cami ve Kur’an Kurslarının kapıları çocuklar için açıldı.

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Peygamberimizin hayatı, ahlak, inanç esasları gibi derslerin verileceği altı haftalık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kurslarının başlaması vesilesiyle program düzenlendi.

Alaçam Müftülüğünce Umutlu Mahallesi Merkez Camii'nde düzenlenen açılış programına, ilçe müftüsü Orhan Bal, kurs hocaları, öğrenci ve veliler katıldı.

Programda konuşan Müftü Bal, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen yaz Kur’an kurslarımız başladı. Bu yaz, kurslarımızda eğitim-öğretim tek dönem halinde 3 Temmuz - 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştireceğiz. İmam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerinin görev aldığı kurslarda eğitimler talepler doğrultusunda öğleden önce veya sonra günde 3 saat şeklinde planlanıp ve 6 hafta devam edecek, kayıt başvuruları 10 Temmuz’a kadar da devam ediyor. “diye konuştu.

Konuşmasında çocukların ve gençlerin camilere çok yakıştığını belirten müftü BAL şunları söyledi; “Bugün bizim en sevinçli günümüz sizler de en güzel misafirlerimizsiniz Çocuklar!.  Camiler sizinle daha da güzelleşiyor. Sizler camilerde Allah’ın kitabını öğreneceksiniz. Dininizi öğreneceksiniz. İbadetlerinizi öğreneceksiniz. Peygamberinizi öğreneceksiniz. Bundan dolayı çok mutluyuz. Sizinle görüşmekten, sizinle buluşmaktan dolayı çok mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” Dedi.

Daha sonra programa katılan velilere şu hatırlatmalarda bulundu: ”Anneler, babalar; öncelikle şunu bilmenizi isterim ki; çocuklarınıza vereceğiniz, onlara bırakacağınız en büyük miras, en güzel ve anlamlı hediye Peygamberimizin ifadesiyle,  güzel ahlaktır, Allah sevgisidir. Peygamberlerini tanımalarıdır. Kur'an-ı Kerim’i öğrenmelerini sağlamaktır.” Dedi. Daha sonra ilçe Müftüsü Orhan BAL, çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI