Advert

VALİ DAĞLI, “TEK BİR CAN KAYBINA DAHİ TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Sıcak havaların ve yaz tatilinin etkisiyle her yıl olduğu gibi Samsun sahilleri yine her gün gerek ilimizden gerekse çevre illerden gelen binlerce kişiyi ağırlıyor. Ancak bununla birlikte ülkemizin birçok noktasında olduğu gibi ilimizde de hepimizi derind

VALİ DAĞLI, “TEK BİR CAN KAYBINA DAHİ TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Sıcak havaların ve yaz tatilinin etkisiyle her yıl olduğu gibi Samsun sahilleri yine her gün gerek ilimizden gerekse çevre illerden gelen binlerce kişiyi ağırlıyor. Ancak bununla birlikte ülkemizin birçok noktasında olduğu gibi ilimizde de hepimizi derinden yaralayan boğulma vakaları da yaşanmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, yaz döneminin başlamasıyla vatandaşlarımızın tatillerini rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmeleri ve yaşanabilecek boğulma olaylarının önlenebilmesi amacıyla Samsun Valiliğinin koordinasyonunda ilgili kamu kurumları ve belediyelerimizin destekleriyle birtakım tedbirler alındığını belirterek, can kayıplarının önüne geçme noktasında vatandaşlarımızın dikkatinin de büyük önem arz ettiğini ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Bazen vatandaşlarımızın tedbirsiz davranmaları, bazen bir anlık dikkatsizlik bazen de ilimizde yoğun olarak görülen RİP (çeken akıntı) sebebiyle boğulma olayları meydana gelmekte ve hepimizi üzen can kayıpları yaşanmaktadır. Bizim böyle bir sebeple tek bir can kaybına dahi tahammülümüz yok. Bu noktada vatandaşlarımızdan, özellikle çeken akıntı nedir ve bu durumlarda nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olmalarını, uyarı tabelalarına mutlak surette uymalarını ve sevdiklerini üzecek risklere asla girmemelerini özellikle istirham ediyorum. Bununla birlikte denize girilmesi uygun olmayan yasaklı/ kontrolsüz bölgelerde ve hava şartlarının uygun olmadığı durumlarda denize girilmemeye özen gösterilmesi gerekiyor. Yasak olmayan bölgelerde denize girilirken de meteorolojik uyarılar dikkate alınmalı ve görevlilerin uyarılarına mutlaka uyulmalı.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI