Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı

VALİ DAĞLI’NIN ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine canlarını hiçe sayarak sokaklara, caddelere ve meydanlara akın eden aziz milletimizin kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir. 

        Kahraman milletimizin başarıyla ve alnının akıyla verdiği bu sınav ve tuttuğu demokrasi nöbetleri bütün dünya tarafından gıpta ile izlenmiştir.

        Bu onurlu dik duruşuyla aziz milletimiz hem birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun bu topraklarda sonsuza kadar yaşayacağını göstermiş hem de bundan sonra bu ve benzeri hain saldırılara kalkışmaya yelteneceklere en güçlü şekilde karşı koyacağını bir kez daha kanıtlamış, aynı zamanda tüm dünyaya da demokrasiye nasıl sahip çıkılacağının en güzel örneğini göstermiştir.

Bugün, Cumhuriyetimizin 100.yılında bizlere düşen en önemli görev, Malazgirt’ten Millî Mücadeleye, 15 Temmuz’dan sınır dışı harekâtlara kadar, kutsal Anadolu toprağını canları ve kanlarıyla bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizin bıraktığı bu mirası, yani Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, kalkındırmak ve güçlendirmektir.

Bu vesileyle, dostlarımıza güven ve gurur, düşmanlarımıza korku verdiğimiz bu topraklar üzerinde gözü olanların son ümidini de yok ettiğimiz destansı kahramanlık gecesinde kaybettiğimiz 252 şehidimize yüce Allah’tan rahmet, 2.193 gazimize sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.

Bir ferdi olmaktan gurur duyduğum aziz milletimi ve o gecenin kahramanlarını minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI