Advert

YUSUF CAN ZEYBEK BAŞPEHLİVAN

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen 4. Geleneksel Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Antalya bölgesinden başpehlivan Yusuf Can Zeybek oldu.

YUSUF CAN ZEYBEK BAŞPEHLİVAN

Geyikkoşan güreş alanında yapılan Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne bine yakın güreşçi katıldı. Güreş alanına girişte kurulan yöresel ürünler standında kadınlar hünerlerini sergiledi. Kıran kırana geçen güreşlere 50 başpehlivan katıldı. Kırkpınar finalistleri İsmail Balaban ve Yusuf Can Zeybek yarı finalde karşı karşıya geldi. Rakiplerini yenen Yusuf Can Zeybek ile Osman Yıldız finalde karşılaştı. Karşılaşmayı kazanan Yusuf Can Zeybek başpehlivan oldu. Güreşlerde yaralanan ve sakatlananlara sağlık ekipleri müdahale etti. Ağalık yarışmasına 20 iş adamı katıldı. Ağalık, 2 milyon 755 bin lira ile mevcut ağa Turgut Şahin’de kaldı. Zıraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, “Yöresel ürünler tarım festivali ve yağlı pehlivan güreşleri yapıyoruz. Bizim asıl amacımız tarımla ilgili. Bize özel yöresel ürünlerimiz var. Ama bunu sadece tarım festivali olarak yapsak rağbet görmüyor. Biz bunun yanına yağlı güreş de koyduk ki stada gelen izleyiciler önce stantlarımızı geziyor, çünkü oradan geçmesi gerekiyor. En azından bir nebze de olsa yöresel ürünlerimizi tanıtmış oluyoruz. 70’e yakın sponsorumuz var. Bu işler çok basit değil. Çok büyük meblağlar tutuyor. Biz odadan hiçbir şey kullanmıyoruz. Sadece sponsorlarımız ve bizlerin verdiklerimizle bu etkinliği yapıyoruz” dedi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman; Alaçam ilçemizde bu yıl 4. Düzenlenen tarım festivali ve yağlı pehlivan güreşlerine katılan tüm sporculara başarılar diledi.

 PTT eski Genel Müdürü ve Danıştay Üyesi emeklisi Osman Tural’da konuşmasında bizler sadece bu güzellikleri sizlere sunmak ve doyasıya güreş seyrettirmek için elimizi taşın altına koyarak yardımcı olmaya çalıştık. Bu yıl 4. Düzenlenen Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan güreşlerine katılan tüm sporcularımıza kazasız belasız bir şekilde başarılar diliyorum.’’ dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI