Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak her yıl 24 Temmuz’da kutlanmaktadır.

VALİ DAĞLI’NIN ‘24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Basın hürriyeti içerisinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Samsun’umuzun her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasına ve bu başarının halkımıza her alanda olumlu yönde yansımasına basın mensuplarımızın gösterdikleri duyarlılık ve özverili çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. 

Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan ve aynı zamanda kamuoyunun vicdanını da temsil eden basın mensuplarımız; her şart altında sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.  

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatma noktasında üstlendiği misyonu en güzel şekilde ortaya koymaktadır. 

                Bu vesileyle, tüm koşullarda büyük bir fedakarlık ve azimle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI