Advert

HZ. HATİCE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLADI

Alaçam Fatih Mahallesi Göçkün Caddesinde bulunan 5 katlı bina İlçe Müftülüğüne tahsis edilerek, yapılan tadilat sonrası yatılı hafızlık Kız Kur’an Kursuna dönüştürüldü ve öğrencilerini kabul etmeye başladı.

HZ. HATİCE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLADI

Öğrenci kabulünde konuşan Alaçam İlçe Müftüsü Orhan Bal: “Alaçamda ilk kez bir hafızlık Kız Kur’an kursunu hizmete açtık ve ismini de Hz. Hatice Kur’an Kursu olarak uygun gördük.

Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı milli ve manevi değerlerine bağlı iyi bir müslüman olarak yetiştirmenin gayretindeyiz. Bu amaca hizmet edecek bir kursu daha açmanın mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz Elhamdülillah!

Şu an 80 öğrenci kapasiteli kursumuzda 23 evladımız eğitim alıyor. İnşallah bu sayı daha da çoğalacak. Kayıtlarımız halen devam etmektedir. Kur’an Kursumuzda kalan öğrencilerimiz bir yandan örgün eğitimlerine devam ederken, bir yandan da hafızlık eğitimlerini tamamlamış olacaklar. Bugün ilk kayda gelen öğrencilerimizin hepsini tebrik ediyor, ailelerini kutluyorum. Hz. Hatice Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu Alaçam’ımıza hayırlı olsun. Rabbim Kur’an-ı Kerim’in nuru ve ışığı ile aydınlatabilmeyi, hayırlı nesiller yetiştirebilmeyi nasip eylesin. Peygamber Efendimizin ''Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretendir.'' Hadisi şerifi rehberliğinde İnşallah burada da hayırlı hafizeler yetişecektir. Desteklerinden dolayı tüm hayır sahiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI