Advert

SAMSUN'DA YAŞANAN SEL FELAKETİNDE 241 HANE VE 478 KİŞİYE DESTEK HİZMETİ SUNULDU

Samsun'da Sel ve Su Baskınlarının Ardından Toplam 241 Hane ve 478 Kişiye Psikososyal Destek Hizmeti Sunuldu.

SAMSUN'DA YAŞANAN SEL FELAKETİNDE 241 HANE VE 478 KİŞİYE DESTEK HİZMETİ SUNULDU

03.09.2023 Pazar günü ilimizin çeşitli bölgelerinde meydana gelen sel ve su baskınlarıyla birlikte Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda ilk andan itibaren tahliye, kurtarma ve temizlik çalışmalarının yanı sıra sel ve su baskınlarından etkilenen vatandaşlarımıza yönelik psikososyal destek çalışmaları da titizlikle yürütülmüştür.

                Bu doğrultuda, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy ve Çarşamba ilçelerimizde Kaymakamlıklar ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarıyla işbirliği içerisinde yapılan çalışmalar kapsamında: İlkadım’da 6, Canik’te 41, Tekkeköy’de 55, Çarşamba’da 1 ve Atakum’da 5 olmak üzere toplam 108 muhtar ile; Canik’te 73, İlkadım’da 89, Atakum’da  ve Çarşamba’da 30 olmak üzere toplam 201 hane ve Canik ilçesinde 23 iş yeri ile görüşme yapılmıştır.

                Ayrıca, Çarşamba ilçemizde 125 ve Tekkeköy ilçemizde 65 mevsimlik tarım işçisi ile görüşme yapılmış, görüşülen ailelerin ihtiyaç tespiti yapılarak gerekli rehberlik ve yönlendirmelerde bulunulmuş, aynı zamanda psikososyal destek hizmeti sunulmuştur. İlkadım ilçemizde ise tespit edilen 3 ailenin sosyal ve ekonomik destek hizmetinden faydalandırılması yönünde işlem başlatılmıştır.

                Yine 05.09.2023 tarihinde de 6 araç ve 12 personelden oluşan ekipler çalışmalarına devam ederek 56 mahalle muhtarıyla iletişim kurmuş ve 40 haneyle görüşme sağlamıştır. Bu görüşmelerde de ailelere ihtiyaç tespiti, yönlendirme ve rehberlik çalışmalarının yanı sıra Psikososyal destek hizmeti sunulmuştur. Engelli bireyi olduğu tespit edilen bir ailenin engelli evde bakım hizmeti konusunda işlemleri başlatılmıştır.

                Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı olarak 8 araç ve 48 personelden oluşan Psikososyal Destek Çalışma Grubumuz tarafından bu süreçte toplam 241 hane ve 478 kişiye hizmet sunulmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI