Advert
Advert

Cumhuriyet Başsavcılığından Okullara Ziyaret

“Hukuk ve Adalet” dersi 6., 7., ve 8. Sınıflarda seçmeli ders olarak okutulmaya başlandı

Cumhuriyet Başsavcılığından Okullara Ziyaret

“Türkiye’de Adalete Daha İyi Erişim İçin Koruyucu Hukuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca, hukuk ve adalet bilincinin geliştirilmesi ile hak, özgürlük ve sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirilmesini sağlamak amacıyla “Hukuk ve Adalet” dersi 6., 7., ve 8. Sınıflarda seçmeli ders olarak okutulmaktadır.

       2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilçemiz okullarında hukuk ve adalet dersini seçen öğrenci sayısının arttırılması amacıyla, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Emre Doğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural ile birlikte ortaokullar ziyaret edildi.

       Ziyaret kapsamındaki okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Cumhuriyet Başsavcısı Emre Doğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Hukuk ve Adalet dersini tanıtarak, öğrencilerden Hukuk ve Adalet dersini seçmelerinin kendilerine büyük katkı sağlayacağını, ülkemizin vatandaş olarak hak ve sorumluluklarının farkında olan bireylere ihtiyacı olduğu vurguladılar.

       Cumhuriyet Başsavcısı Emre Doğan, ders müfredatı kapsamında öğrencilerin adliye ye istedikleri zaman ziyarette bulunabileceğini, farkındalık oluşturabilecek faaliyetlere destek vereceklerini belirtti.

            Bu kapsamda Alaçam Atatürk Ortaokulu, Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu, Gökçeboğaz Ortaokulu, Şehit Muhammet Ali Aksu Ortaokulu, Kızlan Ortaokullarını ziyaret ederek öğrencilere hak, özgürlük ve sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirilmesini sağlamak amacıyla “Hukuk ve Adalet” dersi 6., 7., ve 8. Sınıflarda seçmeli ders olarak okutulmaya başlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
SAMSUN JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
EMNİYETTEN MOTOSİKLET UYGULAMASI
EMNİYETTEN MOTOSİKLET UYGULAMASI