Advert

MHP İLÇE BAŞKANI AV. MUHAMMET ERGİN'İN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Alaçam İlçe Başkanı Muhammed Ergin birlik ve beraberlik mesajı vererek sözlerine şöyle devam etti.

MHP İLÇE BAŞKANI AV. MUHAMMET ERGİN'İN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Birlik ve beraberlik; Türk İnkılabının temel ilkelerinden biridir. Milliyetçilikle, milli egemenlikle ve millî bağımsızlıkla bir bütündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün toplayıcı ve birleştirici, kaynaştırıcı milliyetçilik anlayışı, millî birlik ve beraberlik olarak ifadesini bulur.

                Bir siyasetçi için milletin sevdasından, birliğinden, teveccühünden daha büyük bir bahtiyarlık olmadığına inanıyorum. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir; birlik, beraberlik içinde olmaktır. Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye’yi yeniden inşa etmek için; en küçük birimden en büyük yerleşmeye kadar dirlik edip bir çember içinde olmalıyız. Kalkınmamızı gerçekleştirmek, vatandaşlarımız, teşkilatlarımız, kurumlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız. Sorumluluk sahibi hiç kimse bu birliğe karşı durmayıp aynı çembere dahil olacaktır. Böyle bir dönemde hiç kimse kendi çıkarlarını, milletin maslahatının önüne koyamaz. Hiç kimse kendi ikbalini memleketin çıkarlarının üstünde tutmaz. Dönem fedakarlık dönemidir, uzlaşma dönemidir, basiret ve ferasetle davranma dönemidir. Her türlü ayrılıkları bir tarafa bırakarak asgari müşterekler etrafında bir araya gelme dönemidir. Bizim nazarımızda vatanımızın bekasından, milletimizin birlik, beraberlik ve dirliğinden daha hayati bir kriter yoktur. Bunun için dava arkadaşlarımıza, dostlarımıza, muhataplarımıza iş birliği çağrısı yapıyoruz. Hiçbir komplekse kapılmadan, bizi sevsin sevmesin, her kesime elimizi uzatıyoruz. Altını çizerek ifade etmek isterim ki ‘önce millet, önce memleket’ diyen herkesle çalışmaya hazırız. Mesele vatansa gerisi teferruattır. Bu şuurla hareket eden herkese kapımız açıktır. En büyük duygu, ne pahasına olursa olsun toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır. Yüce Türk Milleti’nin kanında bu fazilet vardır. Dâvamızın ve ilçemizin çıkarları doğrultusunda bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür. Ortak payda buluşarak garantörlüğü üstlenip bu güzel birlikteliği inşallah daha da güçlendireceğiz. Milletin müşterek değerleri çerçevesinde, yine milletin çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atmaya devam edeceğiz.

                Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in: "Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır." sözünü kendimize șiar ettik. Bir olacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız!

                Sözlerime son verirken bir olup, birlikte mücadele verip, Dar-ı bekaya uğurladığımız dava arkadaşlarımızın her birini özlemle anıyor, kendilerine Mevla’dan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum. Rabbim onların ruhlarını şad, mekanlarını cennet eylesin inşallah.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI