Advert

ÖĞRENCİLERE YKS BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI

Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Ailesi, 12.sınıf öğrencilerine 18 Eylül 2023 Pazartesi günü kahvaltı etkinliği ile YKS bilgilendirme çalışmalarımıza başladı.

ÖĞRENCİLERE YKS BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI

Kahvaltı sonrası Rehber Öğretmeni İrem Ünal, öğrencilere doğru hedefler koymak ve  hedefe odaklanmak konusunda kısa video gösterimi ve 12.sınıflarla yıl boyu yağacağı çalışmalarla ilgili bilgilendirmesinin ardından program  Müdür Yardımcısı Mustafa Zengin, İngilizce Öğretmeni Tahsin Çınar Gözaçan, Arapça Öğretmeni Hanife Değirmen, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nilay Ovalı'nın öğrencilere YKS hazırlık sürecinde neler yapmaları gerektiği üzerine kısa sohbetleri ile devam etti.

                Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurcan Bolat, "Başarıya odaklamış bir eğitim kadrosuna sahibiz, 2023 yılında %53 olan YKS yerleştirme oranımızı artırmak için tüm idareci ve öğretmenlerimiz ile eşgüdümlü olarak mesai mevhumu olmadan öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimizin akademik başarısı yüksek, olumlu benlik algısına sahip ve değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi amacı ile çalışmaktayız. Üniversiteye yerleşen öğrenciler geçen yıl azimle çalışan, son güne kadar çalışmayı bırakmayanlar oldu. Denemelerdeki yanlışlarının peşine düşenler kazandı. Bu sene sizlerinde bu süreçte aynı kararlılığı göstermenizi istiyoruz. 12.sınıflarımızı bu etkinlikte yalnız bırakmayan Müdür BaşYardımcımız Lokman Kağızmanlı, Müdür Yardımcılarımız Ali Gündeş, Sefa Ovalı, Mustafa Zengin, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Tuğba Özkan-Nilay Ovalı, Arapça Öğretmenimiz Hanife Değirmen, Tarih Öğretmenimiz Zeynep Sinem Gül, İngilizce Öğretmenlerimiz Tahsin Çınar Gözaçan-Mehtap İskender Ve Rehber Öğretmenimiz İrem Üna'a programa katkılardan dolayı teşekkür ederim. 12. Sınıf öğrencilerimizle sene boyunca farklı etkinlik ve faaliyetlerle onların moral ve motivasyonlarını yüksek tutacağız. 2024 YKS hedefimizi %60 ve üzeri olarak artıracağız." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI