Advert

İMAM HATİP LİSESİNDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANDI

Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerince hazırlanan çeşitli etkinliklerle hafta boyunca, Allah Resulü Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunun anıldığı Mevlid-i Nebi haftası (27 Eylül-3 Ekim) tarihleri arasında kutlanıyor.

İMAM HATİP LİSESİNDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANDI

Sevgili peygamberimizin doğumu, hayatı ve onun örnek davranışlarının anıldığı bu haftada  düzenlenen etkinliklerde, 27 Eylül Salı günü öğrenci ve öğretmenlere okulda Allah Resulünün beldesinden getirilen hurmalar ve gül suyu ikram edildi.

                Mevlid Kandili gecesinde Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Meslek Dersleri öğretmenleri eşliğinde Kubbeli camiinde anma programı düzenledi. Hafta boyunca düzenlenen etkinliklerde, okul konferans salonunda düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Okul Müdürü Nurcan Bolat'ın konuşmalarının ardından  peygamberimize ithafen yazılan Nât-ı Şerifler, ilahiler ve en güzele yazılan güzel sözler öğrenciler tarafından sunuldu. Programın ardından öğrenci ve öğretmenlere zemzem ikramında bulunuldu. Okul idarecileri ve Meslek Dersleri öğretmenlerinin katkılarıyla düzenlenen ve hafta boyunca devam edecek olan etkinliklere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI