Advert

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLADI

2023-2024 Eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Alaçam Halk Eğitimi Merkezi açmış olduğu kurslarla hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLADI

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Atletizm, Dart, Bocce, Futbol, El Sanatları, Tarım, Triko, Giyim, Nakış, Aşçılık, Avcılık, Filografi, DYK, KPSS, Step, Müzik, Kilim, İlkyardım, Kuran-ı Kerim, Bilgisayar İşletmenliği, Kuaförlük, Takı Tasarım, Robotik kodlama, İngilizce, Halkla ilişkiler ve Sekreterlik, Gıda-Su Hijyen, Emlak Danışmanlığı, Okul Servis Araçları Rehber Personel, Motorlu Taşıt Sürücü Kursu (MTSK), İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Hızlı okuma, Akıl ve zeka oyunları ve daha bir çok alanda kurslar açıldı.

                Kurslarla ilgili bilgi veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İleri şunları söyledi: Müdürlüğümüz bünyesinde açılan kursların halkımızın talepleri doğrultusunda oluştuğunu ve çeşitlendiğini belirterek, öğrenmenin yaşı olmadığını ve her yaştan insanımızı kurslara katılmaya davet ediyoruz dedi. Ayrıca Hayat Boyu Öğrenme programları kapsamında ücretsiz olarak verilen kurslarda, 2788 tanesi mesleki ve teknik olmak üzere 3851 çeşit kurs programı olduğunu, kültür, sanat, meslek veya kişisel gelişim alanlarında her türlü kursların Halk Eğitimi Merkezlerinde açılabileceğini belirtti. Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerinin de Halk Eğitimi Merkezlerinde yürütüldüğünü belirten Ersin İLERİ, 2023-1. Dönem kayıt yenilme ve yeni kayıt iş ve işlemlerinin 15 Ekim 2023 tarihi itibariyle sona erecek olmasından dolayı, kayıt yaptıracak ve yenileyecek olanların mağduriyet yaşamamaları için dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Ersin İleri ayrıca, kursların açılmasında desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamı sayın Fatih Kayabaşı olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özkurt’a ve kurslarımıza katılarak ailemizi genişleten bütün kursiyerlerimize teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI