Advert
Advert

Hayat Boyu Öğrenme Kursu Toplantısı Yapıldı

Toplantıda 1. Dönem kursları değerlendirildi, 2. Dönem kursları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Hayat Boyu Öğrenme Kursu Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Şubat Ayı Toplantısı, İlçe Kaymakamı Fikret Zaman başkanlığında ve daire amirlerinin katılımıyla İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

            İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda İlçe Kaymakamı Fikret Zaman başkanlığında yapılan ‘İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’ Şubat Ayı Toplantısı yapıldı.

            İlçe Kaymakamı Fikret Zaman'da; "Halk eğitim bir merkez çekirdek. Devlet burada kaynak olarak her türlü imkanı veriyor. Bu yılki birinci hedefimiz eğitim talebi olanlara mutlaka o eğitimin verilmesi. Çadırda da olsa eğitim yapılır. Eğitim yeri çok önemli değil. Biz medeniyeti başka yerlerde aramayalım. Avrupa'dan Amerika'dan ithal ederek medeniyet oluşturamayız. Bizde geçmişte var olan Türk İslam medeniyeti çalışkanlık, doğruluk ve dürüstlük üzerine kurulu, üretmeye yönelik bir medeniyet. Bu medeniyeti biz kendi içimizde kurma çabası içinde olacağız. Eğitimin amacı istihdam, ara elaman yetiştirme, her türlü sosyal amaçlı olacak. Diğer önemli nokta ise sosyal konularda eğitim vermek. Bugün bir çevre temizliği bilinci hala yeterli düzeyde değil" diye konuştu.

            Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürü Sezai Tural:” insanımızın eğitim seviyesini ve niteliğini yükseltmek ve emsalleriyle yarışabilir hale getirmek için yaygın eğitim alanında toplumun her kesiminin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini alarak işbirliği içinde halk eğitim hizmetlerini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarımız devam edecektir, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün bu zamana kadar gerçekleştirdiği ve gelecekte yapmayı planladıkları faaliyetler hakkında bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürü Sezai Tural “Halk Eğitim Merkezleri Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri çerçevesinde toplumun pek çok ihtiyacını karşılamaktadır. Bu çalışmalar tabi ki resmi kurumlarımız ve sivil toplum örgütleri işbirliği içinde gerçekleşmekte ve onların desteklerine her zaman ihtiyaç duymaktayız. Bu zamana kadar Halk Eğitim Merkezimiz aracılığı ile toplumumuzun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sunan pek çok kurs açıldı ve bu kurslardan çok sayıda vatandaşımız faydalandı. Bu faaliyetleri gerçekleştiren Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına ve işbirliği yapan tüm kurum/kuruluş ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ederim,” dedi.

            Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İleri, Halk Eğitim faaliyetleri ve Komisyon üyelerinin yaygın eğitim konusunda yapılan çalışmaları değerlendirmeleri, Yapabilecekleri çalışmalar ve bu çalışmaları konusunda görüş ve önerilerin aktarılması, yapılacak çalışmalar ve alınabilecek önlemlerin planlaması, dilek ve temenniler ile tamamlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
SAMSUN JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
EMNİYETTEN MOTOSİKLET UYGULAMASI
EMNİYETTEN MOTOSİKLET UYGULAMASI