Advert

MÜFTÜLÜKTEN “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” KONULU KONFERANS

Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Kızlan Ortaokulunda "Doğru ol, Doğrularla ol, Bağımlı olma" konulu konferans düzenlendi.

MÜFTÜLÜKTEN “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” KONULU KONFERANS

Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Kızlan Ortaokulunda yapılan Bağımlılıkla Mücadele konulu konferansta Bağımlılık Koordinatörü ve Manevi Danışman Çetin Yeşilyurt her türlü bağımlılığa karşı mücadele ve bu konularda gençlerde farkındalık yaratmak adına yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Yalnızca uyuşturucu bağımlılığı değil, internet, sosyal medya bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, egzersiz bağımlılığı vb. konulara da değinen Yeşilyurt, öğrencilere her bir bağımlılık türü ve mücadele yöntemiyle ilgili bilgiler verdi.

                Bağımlılık deyince ilk anda aklımıza elbette zararlı maddelerin kullanımı geliyor belki. Fakat günümüzde bağımlılık çeşitleri çoğaldı. Sizler de fark ediyorsunuz daha küçük yaşta yavrularımız teknoloji bağımlısı haline gelmeye başladı. Bundan hareketle farkındalık oluşturmak ve bağımlılıkla ilgili uzmanından bilgi almak için Müftülük olarak bu semineri tertip etmiş olduk.

                Bağımlılık Koordinatörü ve Manevi Danışman Çetin Yeşilyurt, ”Artık günümüzde neredeyse her insan bir şeylerin bağımlısı haline gelmeye başladı. En zararlı olanlarını sizler zaten biliyorsunuz ve camilerimizde de cemaatinize anlatıyorsunuz. Çoğumuzun farkında olmadığı ama bağımlısı olduğu  teknoloji bağımlılığı artık etrafımızı sarmış durumdadır. Gençliğimizin geleceğimizin elden gitmemesi için bağımlılık hususunda her birimize görev düşüyor. Başta madde bağımlılığı olmak üzere insanımızı bağımlılıklardan korumalı ve kollamalıyız. Çünkü bu bağımlılıklar genellikle insanların sosyal hayatlarını ve iş hayatlarını etkiliyor, ayrıca fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarına yol açıyor ve dolayısıyla toplumsal huzurumuzu da etkiliyor”. dedi.

                Manevi Danışman Çetin Yeşilyurt, bizlere kapılarını açan Kızlan Ortaokulu Müdürü ve Öğretmenlerine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI