Advert

YAKAKENT'TE ÖĞRENCİLERE KONFERANS

Yakakent Müftülüğü Aile Din Rehberlik Bürosu Vaizi Duygu İpek Karaaba ve 100. Yıl Ortaokullarında "Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" temalı program düzenlendi.

YAKAKENT'TE ÖĞRENCİLERE KONFERANS

Yakakent Müftülüğü Aile Din Rehberlik Bürosu Vaizi Duygu İpek, En güzel örnek/üsve-i hasene olarak görevlendirilen Peygamber efendimizi örnek almanın önemine değinerek başladığı konuşmasında "Öyle bir müstesna bir zaman ve öyle bir müstesna zat için toplandık ki Cenab-ı hak genelde bütün insanlık, özelde bütün peygamberler içinden seçtiği Hz. Peygamberi anmak, anlamak ve anlatmak üzere bir araya geldik. Salat ve selam O’nun üzerine olsun. Allah Teala’nın beşeriyete en son gönderdiği ve kıyamete kadar en güzel örnek, üsve-i hasene olarak görevlendirdiği Hz. Muhammed’dir." dedi. 

                İpek, Konuşmasının devamında “Resûl-i Ekrem’in (sas), vahyin inşa ettiği hayatını ve ahlakını tanımaya, anlamaya çalışacağız. Zira onun hayatı, zihnimizi ve kalbimizi besleyecek devasa bir hazine; ahlakı ise tavır ve davranışlarımızı bezeyecek eşsiz bir numunedir. O’nu her alanda rehber edinmek varlığımızın gayesi olmalıdır. Çünkü ibadette, ahlakta, beşeri ilişkilerimizde, babalıkta, kocalıkta, evlatlıkta, infakta, cömertlikte, ahlakta, fazilette, şeref ve haysiyette, kazanmada, harcamada, cömertlikte bizim en büyük rehberimiz ve önderimizdir.’’ dedi. 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI