Advert

“İMAM HATİP OKULLARININ DÜNÜ VE BU GÜNÜ” KONULU SÖYLEŞİ

Alaçam İmam Hatip Lisesinin ilk mezunları “İmam Hatip Okullarının Dünü ve Bu Günü” konulu söyleşi'sine katılarak İmam Hatip Okullarının 72. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde söyleşi programı düzenlendi.

“İMAM HATİP OKULLARININ DÜNÜ VE BU GÜNÜ” KONULU SÖYLEŞİ

11-A sınıfı öğrencisi Dilara Azra A.'ın sunumu, 12-A sınıfı öğrencisi Neriman T.’ün moderatörlüğünde gerçekleşen programa 10-B sınıfı öğrencisi Onur K. Kur'an-ı Kerim tilaveti, 11-B sınıfı öğrencisi Cennet Y.ise şiiri  ile eşlik etti.

                Programda selamlama konuşması yapan Okul Müdürü Nurcan Bolat "Kuran’ı Kerim, okuma kitabı değildir; hayat kitabıdır. Kuran’ın yegâne tefsiri hayat olabilir. Hz peygamberin hayatı da tam anlamıyla buydu. Kuran’ı hayatımız ile tefsir etmek gayemiz olmalıdır. Sayfalarca, ciltlerce tefsir yazabilirsiniz ama hayatında bunun bir karşılığı yoksa bir anlamı da yoktur. Mesela, tebessüm etmek sadakadır hadisini söylerken tebessüm etmek lazım. Bu ömrün sonunda Allaha onurlu ve anlamlı bir hikâye anlatmak için buradayız. Ömrümüzün sonunda Rabbimize kendi senaryomuzu yazdığımız, oynadığımız bir hikâye anlatacağız. İşte, bu okullar o hikâyenin ana karakteri olan siz gençleri güzele teşvik etmek, kötülükten men etmek için var.  Kuran’ı Kerimi, Peygamberimiz (SAV)in sünneti hayatımızla tefsir edeceğiniz bir ömür diliyorum sizlere. Bu okulların açılmasına vesile olan Celalettin ÖKTEN ve adını anamadığımız insanlardan Allah razı olsun. Ruhları şad olsun. Bizi kırmayıp buraya kadar gelen okulumuzun değerli mezunlarına, programı hazırlayan meslek dersi öğretmenlerimize öğrencilerim ve şahsim adına şimdiden teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

                Ardından, Alaçam İmam Hatip Lisesinin ilk mezunlarından Alaçam'a birçok katkılarda bulunmuş Sayın Osman Tural, Sayın Salih UÇAR, Avukat Sayın Ali ŞENGÜL ve Avukat Sayın Kenan AYGIN öğrencilerimizle “İmam Hatip Okullarının Dünü ve Bu Günü” üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Mezun misafirler okul anılarını, arkadaşlıklarını, lise hayatlarında yaşadıkları zorluklarını, hayallerini öğrencilerle paylaştılar,  onlara tavsiyelerde bulundular. Öğrenciler merak ettikleri konularda soru sordular. Okulun dünü ile bugününün bir araya geldiği, samimi ve içten bir söyleşi gerçekleşti. Söyleşinin sonunda öğrenciler, mezun misafirlerden Çanakkale gezisi için söz aldılar.

İmam Hatip Okullarının 72. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen slogan yarışmasında ‘’Toplumda Parlayan Bir Işık Görüyorsanız Bilin Ki O İmam-Hatiplidir.’’ Sloganı ile birinci olan öğrenci Nuri KURT'a Müdürü Nurcan BOLAT tarafından ödülü verildi. Söyleşi sonunda söyleşi konuklarına günün anısına hatıra belgesi takdim edildi. Program öğrencilerle mezun misafirlerin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI