Advert

"BABA-OĞUL SABAH NAMAZI BULUŞMASI"

Alaçam Anadolu Gençlik Derneği tarafından "Baba-Oğul Sabah Namazı Buluşması" programı düzenlenecek.

28 Ekim 2023 Cumartesi günü Zincirli Kuyu Camiinde sabah namazı saat 06.27'de kılınacak Alaçam Anadolu Gençlik Derneği ilçe temsilcisi İsmail Şahin rehberliğinde onlarca genç, babasıyla sabah namazında bir araya gelecek.

                Alaçam Anadolu Gençlik Derneği ilçe temsilcisi İsmail Şahin; Çocuklara davranışlarla örnek olunması gerektiğinin altını çizerek, Çocuklarımızın, namaz alışkanlığı kazanması için yaşayarak öğrenmeleri gerekiyor. Çocuklara örnek olması için, çocuklarımızı camiye tek başlarına göndermek yerine onlarla birlikte camiye gelmek ve ibadetleri beraber yerine getirmek çok önemli olduğunun altını çizen Şahin sözlerine şöyle devam etti. "Gençlerimiz camilerimizin süsüdür. Peygamberimizin ifadesiyle gençlerimizin, kalbi camiye bağlı insanlar olarak yetişmesi bizim en büyük arzumuzdur. Gençlerimizi camilerimize alıştırmak, milli ve manevi değerlerini benimsetmek için bu hayırlı hizmetleri her zaman devam ettireceğiz. Peygamber efendimiz Medine'ye Hicret ettiğinde ilk olarak Kuba'da Mescit inşa etti. Camilerin imarındaki asıl amaç: bu camileri dolduracak nesiller yetiştirmektir. "İslam, hayatın merkezine mabet ve mescidi yerleştirerek cami merkezli bir medeniyet kurmuştur.” dedi.

CAMİLER BULUŞMA MEKÂNLARIMIZ OLMALI

                Camilerin sadece namaz kılınan yapılar olmaması gerektiğinin altını çizen başkan Şahin: “Mescitlerimizin yaşanabilir ortamlar haline getirilmesi gerekiyor. Bu konuda bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Camilerimizde sadece namaz kılınmamalı aynı zamanda sosyal hayattaki uğrak noktalarımızdan biri haline gelmelidir.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN SİMGESİ

                Camiler Allah’ı anma ve eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü yerdir. Huzur ve sükûnetin hâkim olduğu ibadetgâhlardır. Rabbimiz ayetinde şöyle buyurmaktadır: “Şüphesiz mescitler Allah’ındır. O halde Allah ile birlikte hiç kimseye kulluk etmeyin. Ey Âdemoğulları her mescide gittiğinizde güzel elbiselerinizi giyin” Allah’ın evi olarak bilinen camiler, İslam’ın alameti olarak kabul edilmiştir. Resulullah Allah için en sevimli mekânların camiler olduğunu söylemiştir. O nedenle camilere giderken en güzel elbiseler giyilmeli, camileri kirletecek davranışlardan uzak durulmalıdır. Her renkten her düşünceden insan camilerimizde tek Allah’a secde eder. Birlik ve beraberliğimizin temsili mescitlerimizdir.” ifadelerini kullandı.

                28 Ekim 2023 Cumartesi günü Zincirli Kuyu Camiinde sabah namazı saat 06.27'de kılınacak onlarca genç, babasıyla sabah namazında bir araya gelerek sabah namazını eda etmiş olacaklardır dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI