Advert

GENÇLİK MERKEZİNDEN 100. YIL ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Cumhuriyetin ilan edilişinin 100’üncü yılı dolayısı ile Alaçam Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen program coşku içinde izlendi.

GENÇLİK MERKEZİNDEN 100. YIL ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Gençlik Merkezi tarafından organize edilen 100.Yıl atölye çalışmaları programına Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yaşar Görmez, İlçe Emniyet Müdürü Başkomser Ramazan Aktaş Kurum Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Program Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan'ın açılış konuşması ile başladı. Karaaslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun’a Çıktıktan Sonra Başlatmış Olduğu Kurtuluş savaşının zaferle sonuçlanmasından sonra, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

İşte bu değer, bizleri Milli Bir Devletin onurlu bir şekilde, özgürce düşünebilen, eşit hakları olan birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Devletimiz ve Ülkemiz, Cumhuriyetin bizlere verdiği güç sayesindedir ki uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş ve yine ülkemiz Atatürk'ün koymuş olduğu ilkelerle de dünyanın en saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehlikelere karşı duyarlı olmaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gönülle ve büyük özveri ile çalışan biz gençlik merkezleri ailesi olarak gençlerimizi çağdaş değerlere ulaştırmak, milli ve manevi değerleri yaşamak ve yaşatmak çabasındayız.

Bu duygu ve düşünceler ışığında herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

Sözlerime ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle son vermek istiyorum. Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklali yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlatlarından ibarettir. Bu Millet İstiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun dedi.

 Programın akışında Cumhuriyet şiiri, Cumhuriyetin Hürriyeti adlı tiyatro gösterisi, Koro, Cumhuriyet Nedir? Oratoryosu,  Andımız ve Genç Gönüllülerin Türkü sunumu gerçekleştirildi. Gençlik Merkezi Eğitmenleri tarafından hazırlanan program protokol, eğitmen ve öğrenciler ile hatıra fotoğrafı alınarak sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI