Advert

KOLİN ORTAOKULUNDAN CUMHURİYET SERGİSİ

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kapsamında düzenlenen kitap okuma etkinliği ve Cumhuriyet Sergisi düzenlendi.

KOLİN ORTAOKULUNDAN CUMHURİYET SERGİSİ

Karayolları Kolin Fatih Ortaokulunda 5. Sınıf öğrencileri ile düzenlenen kitap okuma etkinliğine İlçe Kaymakamı Fatih Kayabaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Menekşe, Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete ve okul öğretmenleri katıldı.

Öğrencilerle birlikte bir süre kitap okuyan Kaymakam Kayabaşı, öğrencilerle kitap okumanın hayat boyu devam etmesi gereken bir süreç olduğunu vurgulayarak kitap okumanın önemi ve kitap okuma alışkanlığı ile ilgili öğrencilerle sohbet etti. Akabinde Cumhuriyet Sergisini gezen Kaymakam Kayabaşı, Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizden aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyor, emin adımlarla ilerliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere düşen en önemli vazife; her bir karışını ezanlarımız ve bayrağımız ile süslenmiş, üzerinde özgürce yaşayabileceğimiz bir vatan bırakan kahramanlarımızın aziz hatıralarına sahip çıkmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözünü kendimize şiar edinerek milletini, hürriyetini seven, millî ve manevî değerlerine bağlı gençler yetiştirmeye vesile olmaktır dedi.

Kaymakam Kayabaşı, programların hazırlanmasında emeği geçen Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete, Okul öğretmenleri ve öğrencilere teşekkür ederek, eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI